آموزش افزایش سرعت اینترنت و کاهش پینگ ایرانسل و همراه اول

آموزش افزایش سرعت اینترنت

با استفاده از شبکه خانگی ADSL ، مودم‌های وای فای، شبکه 3G یا 4G خطوط ایرانسل و همراه اول، بهترین روش افزایش سرعت اینترنت و کاهش پینگ ایرانسل و همراه اول و بالا بردن سرعت نت داخلی چیست؟

در این مطلب به طور کامل تمامی روش‌های افزایش سرعت اینترنت، کاهش پینگ، افزایش سرعت اینترنت خانگی ADSL، اینترنت‌های 3g و 4g ایرانسل و همراه اول به علاوه تمامی خطوط کابلی را آموزش خواهیم داد. ابتدا باید با واژه‌ها و اصطلاحات کلی آشنا شویم.

آموزش افزایش سرعت اینترنت و کاهش پینگ ایرانسل و همراه اول

تعداد زیادی از انواع اینترنت پهن باند در دنیا وجود دارند که شما می‌توانید با استفاده از ISP خود به نوع اینترنت پهن باند خود پی ببرید. اگرچه این‌ها همگی از طریق طرح اینترنت شما با یکدیگر دادوستد می‌کنند. این مقاله به چهار کلید اصلی که شاید اینترنت خانگی شما از آن‌ها استفاده می‌کند می‌پردازد. برای افزایش سرعت اینترنت و کاهش پینگ چه کاری انجام دهیم؟

اینترنت ماهواره‌ای (۳۰ مگابیت بر ثانیه)

راه‌اندازی این نوع اینترنت بسیار آسان است، به‌طوری‌که تنها به یک دیش ماهواره‌ای برای دریافت اطلاعات نیاز دارید. اینترنت ماهواره‌ای به صورتی عمل می‌کند که از یک پایگاه اطلاعاتی برای ماهواره ارسال شده و سپس به دیش‌ها بازگردانده می‌شود.این نوع، متفاوت از سایر انواع اینترنتِ پهن باند رایج است که به خطوطِ ثابت نیاز دارند. بااین‌حال، مسافت طولانی که دیتای شما باید طی کند به معنی این است که سرعت کانکشن اغلب بسیار پایین است. مهم‌تر از آن، مستعد تداخل آب هوایی مانند رعدوبرق است.سرعت اینترنت در این نوع بسیار پایین بوده و ضریب خطا و مثل بسیار بالایی نیز در خود دارد.

اینترنت ADSL (۱۰۰ مگابیت بر ثانیه)

این نوع کانکشن به نوعی اتصال اینترنت نامتقارن است که روی سیم‌های مسی تلفن انجام می‌شود. این اتصالات مرسوم‌ترین نوع اینترنت در سراسر دنیا است. این‌که چرا به آن نامتقارن می‌گویند به این دلیل است که سرعت آپلود و دانلود آن به یک اندازه نیست یعنی مشاهده‌ی یک ویدیو از آپلود آن روی سرور بسیار سریع‌تر است.

?✈️ ارزانترین نرخ تور استانبول رو از لحظه آخر بخواهید
✈️
? ? نگران زمان نباش، تا لحظه آخر وقت داری، در لحظه سفر کن ?

کواکسیال (۳۰۰ مگابیت بر ثانیه)

کابل‌های کواکسیال ازجمله سیم‌هایی هستند که می‌توانند اطلاعات را تا ۲ برابر بیشتر از سیم‌های مسی منتقل کنند. و همچنین امکان قطعی در آن‌ها نیز کمتر است. مسئله‌ی مهمی که باید توجه شود این است که ADSL یک خط اختصاصی برای اینترنت خانگی شما است؛

اما سرعت اینترنت شبکه‌ی کابلی به اشتراک گذاشته می‌شود. به این ترتیب سرعت به‌صورت گسترده نوسان می‌کند و وابسته به تعداد مشترکانِ شبکه‌ی شما است. یک شبکه‌ی خانگی در یک ناحیه روستایی در مقایسه با یک شبکه خانگی در یک کلان‌شهر، روی اینترنت کابلی سرعت بالاتری دریافت می‌کند.

فیبر نوری (۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه)

فیبر نوری سریع‌ترین نوع انتقال اینترنت پهن باند است که به صورت عملی می‌تواند تا ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه اطلاعات را انتقال دهد. این منطقی‌ترین گزینه برای پرسرعت‌ترین اینترنت است؛فیبر نوری هنوز به سطح جهانی نرسیده اما به‌زودی جایگزین سیم‌های مسی تلفن خواهد شد. گسترش کانکشن‌ فیبری در سراسر جهان، مخصوصا در نواحی روستایی که برپا کردن کانکشن‌ فیبری بسیار دشوارتر است، روند بسیار آهسته‌ای دارد.

معرفی اتصالات

افزایش سرعت اینترنت و کاهش پینگ

چند نوع اتصال وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن به شبکه‌اینترنتی متصل شوید. ساده‌ترین و پراستفاده‌ترین آن در حال حاضر شبکه بی‌سیم وای فای است. از طرف دیگر شبکه‌های LAN نیز در دنیا به صورت گسترده حضور دارند. نوع جدیدی نیز از اتصال معرفی شده که Power Line نام دارد و از سیستم برق کشی خانگی استفاده خواهد کرد.

وای فای

اولین نسخه استاندارد وای فای ۸۰۲٫۱۱ بود که می‌توانست تا ۲ مگابیت بر ثانیه انتقال اطلاعات را پشتیبانی کند با هر نسخه‌ی متفاوتی که ارائه شد سرعت به‌شدت بهبود پیدا می‌کرد: ۸۰۲٫۱۱b، ۸۰۲٫۱۱a، ۸۰۲٫۱۱g، ۸۰۲٫۱۱n و جدیدترین نسخه ۸۰۲٫۱۱ac که با نام « وای فای گیگابیتی» هم شناخته می‌شود. از آن زمان وای فای مسیر طولانی سپری کرده است و اکنون با آخرین استاندارد آن (۸۰۲٫۱۱ac) سرعت‌هایی تا حداکثر ۱۳۰۰ مگابیت بر ثانیه را پشتیبانی می‌کند (اگرچه سرعت فعلی به ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه محدود است). قبل از سرعت، حداکثر تعداد دستگاه‌های متصل در نسخه ۸۰۲٫۱۱ac تا ۴ دستگاه به‌صورت همزمان افزایش یافته است. برای بیشتر از ۴ دستگاه، روتر برای کنترل کانکشن‌ها سریعا انتقال داده را بین دستگاه‌ها سوئیچ می‌کند. به همین دلیل با توجه به تأثیر این مسئله بر سرعت، مهم است که روتر خود را چک کنید تا نوع وای فای را شناسایی کنید.

LAN

اینترنت کابلی و اتصال به وسیله کابل‌های LAN بسیار مرسوم هستند و حتی با وجود حضور شبکه‌های وای فای قدرتمند و سریع هنوز هم در مراکز داده قوی و بزرگ استفاده می‌شوند البته در نسخه اول که با Cat ۵ عرضه شد سرعت انتقال داده آن زیاد بالا نبود اما با حضورCat ۵e ، Cat ۶ و Cat۶e می‌تواند به سرعت حداکثر ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه برسد و Cat ۶ می‌تواند به سرعت ۱۰ هزار مگابیت بر ثانیه دست پیدا کند.

بااین‌حال محدودیت کابل‌های LAN در طول آن‌ها است. برای Cat ۵e سرعت پس از ۱۰۰ متر (۳۲۸ پا) افت پیدا می‌کند. Cat ۶ می‌تواند با سرعت ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه تا ۲۰۰ متر (۷۰۰ پا) جریان داشته باشد، همچنین می‌تواند با سرعت ۱۰ هزار مگابیت بر ثانیه تا ۵۰ متر (۱۶۰ پا) باقی بماند. کابل‌های Cat ۶a می‌توانند سرعت ۱۰ هزار مگابیت بر ثانیه را برای ۱۰۰ متر (۳۲۸ پا) به‌خوبی ارائه کنند. نوع کابل معمولا روی آن چاپ می‌شود. اگر از یک کانکشن سیمی استفاده می‌کنید، می‌توانید نوع کابل را به‌راحتی تشخیص بدهید.


بیشتر بخوانید:


یکی از مشکلاتی که وای فای با خود به همراه دارد تداخل شبکه‌ای است که می‌تواند در انتقال آن رخ دهد. این امر در شبکه LAN وجود ندارد. با استفاده از کابل‌های LAN بسته‌های داده‌ی شما را از طریق خطوط سخت‌افزاری منتقل می‌شوند که تحت تأثیر فرکانس‌های رادیویی قرار نمی‌گیرند. در حقیقت این یک نکته‌ی کلیدی در استفاده از ارتباطات شبکه محلی LAN در مقایسه با وای فای (مخصوصا در خانه) است. یک اتصال شبکه محلی خوب نه‌تنها سرعت بیشتری تأمین می‌کند، بلکه زمانی که چندین دستگاه وایرلس را اجرا کرده‌اید، سرعت اینترنت پایدارتری مهیا می‌کند.

شبکه Power Line

در کنار وای فای و LAN، نوع سومی از کانکشن‌ وجود دارد که تحت عنوان شبکه Power Line شناخته می‌شوند. در عوض خریدن کابل‌ LAN‌ و تلاش برای سیم‌کِشی کردن در اطراف منزل‌، شبکه Power Line از کابل‌های الکتریکی «پشت دیوار» استفاده می‌کند تا دستگاه شما را به روتِر وصل کند. این کار از طریق اتصال دو آداپتور Power Line صورت می‌گیرد.

یکی از آن‌ها از یک جهت به روتِر می‌رود و از جهت دیگر به سوکت برق متصل می‌شود و دیگری از یک سو به سوکت برق و از سوی دیگر به کامپیوتر شما وصل می‌شود. هنگامی‌که در سال ۲۰۰۱ این ایده مشهور شد، شبکه Power Line تنها سرعت حداکثر ۱۴ مگابیت بر ثانیه را پشتیبانی می‌کرد. مدل‌های اخیر کانکشن‌ گیگابیتی ارائه می‌دهند. البته با توجه به اینکه یک کابل هر دو کانکشن‌های الکتریسیته و اینترنت شما را اجرا می‌کند، اتصال ممکن است در برخی موارد ناپایدار باشد. مخصوصا اگر سیم‌کِشی اینترنت خانگی‌تان را در سال‌های اخیر ارتقاء نداده باشید.

افزایش سرعت اینترنت

چطور می‌توانیم بدون ارتقاء سخت‌افزار، سرعت اینترنت را بالا ببریم و پینگ را کاهش دهیم

افزایش سرعت اینترنت با خرید سخت‌افزار جدید و راه اندازه سیستم اتصال به اینترنت جدید هزینه‌بر خواهد بود. چه راهی وجود دارد تا بتوان بدون صرف هزینه کم به این امر دست پیدا کرد. در ادامه روش‌های کلی برای ارتقاء و بهبود سرعت اینترنت را معرفی خواهیم کرد

قرار دادن روتر در محلی با دسترسی بالا

این‌که روتر خانگی را در کجا قرار دهید بسیار مهم است. چرا روتر سوییچ اصلی دسترسی به اینترنت خواهد بود. به عبارتی مطمئن شوید که روتر خود را در محلی مرکزی قرار داده‌اید و یا در نزدیکی اکثریت دستگاه‌های متصل شما قرارگرفته است. باید مطمئن شوید که روتر شما در یک محل مرتفع قرارگرفته است و موانع کمی بین روتر و دستگاه‌های متصل به روتر شما وجود دارد؛ زیرا دیوار‌ها و اسباب خانه بر سرعت کانکشن تأثیر می‌گذارند.

همینطور می توانید از طریق دکمه زیر بهترین مودم هایی را که می توانید تهیه کنید مشاهده کنید که بهترین سرعت و کمترین پینگ را داشته باشید:

 

 

ریست کردن روتر به طور منظم

روتر ، افزایش سرعت اینترنت

روتر ها نیز نیاز به ریست شدن دارند. بهتر از هر از چند گاهی روتر خود را ریست کنید و به قولی بگذارید ذخیره نیرو کند. در این حالت کش روتر نیز پاک شده و می‌تواند سریع‌تر عمل کن.. هر باند فرکانسی ۲.۴ یا ۵ گیگاهرتز کانالی مختص خود دارد و راه‌اندازی مجدد روتر به آن اجازه می‌دهد برای بهبود کانکشن شما با روتر، کانال با حداقل ترافیک را انتخاب کند.

قطع کردن کانکشن های اضافی

در این روش می‌توانید ابتدا با چک کردن کانشکن‌های متصل تمامی دستگاه‌ها، مثل لپتاپ و گوشی ، همه این نرم‌افزارها را ببندیم. ازجمله این نرم‌افزارها می‌توان به فی-لتر شکن‌ها اشاره کرد که به طور مداوم برای متصل بودن نیاز به کانکشن ثابت دارند.

سیم‌کشی مجدد مودم

اگر با تمامی روش‌های بالا هنوز هم مشکل سرعت دارید، بهتر است که مودم خانگی را از ابتدا با سیم‌کشی مستقیم و بهتر، متصل کنید. احتمال دارد که به خاطر قرار ندادن اسپلیت در سر راه مودم و دستگاه تلفن، سرعت نت 8 مگابیت شما به 1 مگابیت کاهش پیدا کرده باشد که با استفاده از روش سیم‌کشی مجدد و افزودن اسپلیت این مساله را حل کنید.

دانلود نرم‌افزار کاهش پینگ برای افزایش سرعت اینترنت

از طرف دیگر اگر به کاهش پینگ نیاز دارید می‌توانید نرم‌افزار کاهش پینگ را از طریق آدرس زیر دانلود کرده و نصب کنید. این نرم‌افزار بهترین پیشنهاد برای آن دسته از افرادی است که می‌خواهند به صورت آنلاین بازی کنند و پینگ سرور زیادی دارند.

نرم‌افزار کاهش پینگ

دیدن ویدیوی آنلاین سرعت اینترنت را نابود می‌کند

دیدن یک بازی فوتبال با کیفیت ۴K به صورت آنلاین می‌تواند بار سنگینی را روی پهنای باند شما بگذارد. بارگیری ویدیوهای با کیفیت بالا، تورنت (اشتراک‌گذاری یک فایل با چند نفر) و بازی آنلاین روش‌های مسلم هستند که پهنای باند شما را می‌بلعند. عادت مصرف اینترنت خود راکنترل کنید تا تنها یک یا دو فعالیت روی پهنای باند خود انجام بدهید. کاهش فعالیت‌ها، به بهتر شدنِ عملکرد اینترنت شما کمک می‌کند.

بهتر است دقت کنید که همواره روتر را چک و بررسی کنید، زیرا سخت‌افزاری که در دسترس دارید مهم‌ترین دریچه برای کنترل کیفیت و سرعت اینترنت داخلی است.

بهترین ابزار برای تقویت اینترنت خانگی و همراه

اینترنت سیگنال بوستر

اگر سرعت اینترنت شما به هر دلیلی کند بود و با هر اپلیکیشن تست سرعت آن را آزمایش کردید و پاسخگو نبود می‌توانید از سیگنال بوستر استفاده کنید. از طریق لینک زیر می‌توانید اقدام به خرید سیگنال بوستر کنید:

 

 

منبع: MOBILESTAN

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

زندگی آرزویی است که در زمان حال ، به داشتن آن فکر می کنیم. آرزوها را بزرگتر کنیم تا داشته هایمان بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات

راهنمای خرید

آموزش و ترفند

بهترین اپلیکیشن ها

لینک های مفید

برای دانلود دوره کامل هک حرفه ای موبایل ، کلیک کنید