معرفی وبسایت های جایگزین گوگل برای جست و جو منحصر به فرد

گوگل قدرتمندترین موتور جست‌وجوی دنیا با بیش از 1 میلیارد کاربر فعال در روز است. وبسایت های جایگزین برای کار به جای گوگل وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها به عنوان موتور جست‌وجوی جدید استفاده کنید که در ادامه معرفی و بررسی خواهیم کرد.

گوگل شاید شناخته‌ترین اسم در دنیای اینترنت باشد اما شاید گاهی نیاز داشته باشید که به جای گوگل از موتورهای جست‌وجوی جذاب‌تر دیگری استفاده کنید که علاوه بر جست‌وجوی معمولی بتوان جست‌وجوهای هوشمندی نیز از آن‌ها گرفت.

ایده هر کدام از وبسایت های جایگزین گوگل که در ادامه بررسی می‌کنیم خاص و منحصربه‌فرد بوده و تنها جست‌وجوی معمولی را انجام نمی‌دهند. اگر به دنبال چالش جدید هستید وبسایت های زیر را حتما امتحان کنید.

وبسایت های جایگزین گوگل

وبسایت MoJEEk

وبسایت های جایگزین گوگل ، موجیک

وبسایت موجیک یکی از موتورهای جست‌وجو جایگزین گوگل است که رابط کاربری جذاب به همراه دارد. با این وبسایت می‌توانید بر اساس احساس و رفتار نیز جست‌وجو کنید. به طور مثال جست‌وجوهایی را انجام می‌دهید که مردم در مورد آن لینک احساس خود را با شکلک‌ها و ایموجی های مختلف نشان داده‌اند.

در حال حاضر 5 ایموجی دوست داشتن، جذاب، خنده، ناراحتی و عصبانی در این وبسایت وجود دارد که برای هر لینک این ایموجی ها به صورت مجزا تعریف می‌شود.

ابتدا در موتور جست‌وجو موجیک سرچ کنید و روی ایموجی مد نظر خود کلیک کرده تا نتایج مرتبط با آن واژه و ایموجی نشان داده شود. به نظر یکی از جذاب‌ترین روش‌های جست‌وجو جایگزین گوگل ، این وبسایت خواهد بود چرا که می‌توانید بر اساس نوع فیدبک کاربران نیز جست‌وجوی خود را انجام دهید.

موجیک به طور کامل امن است و کاربران را به هیچ وجه ردیابی نمی‌کند.

وبسایت Givero

یکی از جذابیت‌های وبسایت Givero بر اساس نام آن شکل گرفته است. در این وبسایت با هر بار سرچ و جست‌وجویی که انجام می‌دهید، هزینه جست‌وجوی شما به حساب یک انجمن خیریه یا شرکت‌هایی که در زمینه کمک به انسان‌های کم درامد فعالیت می‌کنند ، می‌رود.

وبسایت گیورو هزینه تبلیغاتی که برای PPC یا به ازای هر کلیک دریافت می‌کند را به انجمن‌های خیریه می‌بخشد. بنابراین هر بار کلیک شما روی وبسایت ها در این موتور جست‌وجو، یعنی کمک به افراد کم درامد.


مطالب مرتبط:


البته به طور پیش‌فرض شما می‌توانید انجمن خیریه مقصد خود را نیز در این وبسایت تعیین کنید.

وبسایت Givero یکی از وبسایت های جایگزین گوگل در روش درآمدزایی پس زمینه به شمار می‌رود.

وبسایت Gibiru

وبسایت های جایگزین گوگل ، گیبیرو

وبسایت Gibiru بر خلاف گوگل که اقدام به ردیابی تمامی حرکات افراد، جست‌وجوها، علاقه‌مندی‌ها و سایر موارد می‌کند، یک وبسایت جست‌وجوگر کاملا امن است. این وبسایت همچنین از الگوریتم‌های بهینه شده گوگل بهره می‌گیرد و ظاهر چست و جوی آن شباهت زیادی با خود گوگل دارد.

اما نکته جالب‌تر وجود یک تب دوم به نام سانسور نشده است. در این بخش تمامی صفحاتی که گوگل از دید کاربر حذف می‌کند و یا آن را به عنوان لینک‌های پس زمینه می‌شناسد، نشان داده خواهد شد. هرچند که بدون سانسور باز کردن هر وب‌سایتی امکان تخریب سیستم شما را نیز به همراه دارد.

وبسایت SearX

وبسایت SearX نه تنها یکی از بهترین وبسایت های جایگزین گوگل محسوب می‌شود، بلکه می‌تواند نتایج تمامی موتورهای جست‌وجو دنیا را یک جا در اختیار کاربر قرار دهد. همچنین با استفاده از این وبسایت شما می‌توانید انواع فایل، تصاویر، نقشه، موسیقی، ویدیو ، اخبار و شبکه اجتماعی را نیز جست‌وجو کنید.

این وبسایت نیز اطلاعات شخصی کاربر را ذخیره نمی‌کند و همچنین در اختیار شرکت ثالث نیز قرار نمی‌دهد.

وبسایت Presearch

وبسایت های جایگزین گوگل ، پریسرچ

با استفاده از وبسایت Presearch که یک موتور جست‌وجوی بامزه است می‌توانید حتی با هر جست‌وجو ، ارز مجازی دریافت کنید. توکن این وبسایت PRE نام دارد اما قیمت آن در حال حاضر 0.005 دلار است.

هر بار جست‌وجویی که در این وبسایت انجام شده و منجر به کلیک و باز شدن صفحه وب شود به کاربر چندین PRE بر می‌گرداند. اما توجه کنید که میزان جست‌وجو در این وبسایت محدودیت 32 تایی دارد و بیش از آن نمی‌توانید در طول روز سرچ داشته باشید. هر کاربر به ازای هر چست و جو 0.25 توکن PRE دریافت می‌کند. یعنی می‌توانید در طول روز 8 توکن PRE بگیرید که با یک تخمین سر انگشتی روزانه 500 تومان دریافت خواهید کرد.

از توکن PRE می‌توانید در خرید های اینترنتی نیز بهره ببرید.

وبسایت های دیگری نیز وجود دارند که رقیب سرسختی برای گوگل هستند. یاهو، داک داک گو، بینگ و یاندکس جزو وبسایت هایی هستند که می‌توانید به طور عمومی جایگزین گوگل کنید.

منبع: MAKEUSEOF

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

زندگی آرزویی است که در زمان حال ، به داشتن آن فکر می کنیم. آرزوها را بزرگتر کنیم تا داشته هایمان بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات

راهنمای خرید

آموزش و ترفند

بهترین اپلیکیشن ها

لینک های مفید

برای دانلود دوره کامل هک حرفه ای موبایل ، کلیک کنید