اگر قصد خرید رم کامپیوتر دارید، دست نگهدارید، قیمت رم کامپیوتر در حال کاهش است

قیمت رم کامپیوتر و لپتاپ

قیمت رم کامپیوتر تا اواخر سال 2019 میلادی حدود 40 درصد کاهش پیدا می‌کند. بنابراین اگر قصد خرید رم لپتاپ یا کامپیوتر دارید دست نگهدارید، چرا که به زودی قیمت جهانی رم کاهش پیدا خواهد کرد.

در ابتدای سال 2019 خبرهایی مبنی بر افت قیمت رم کامپیوتر به گوش می‌رسید اما طی گزارش جدید و گمانه زنی‌ها ، میزان قیمت رم تا پایان سال 2019 ، بیش از 42 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

یکی از عوامل این کاهش را می‌توان میزان عرضه بالا به تقاضای کمتر عنوان کرد. شرکت‌های سازنده قطعات رم کامپیوتر امسال بیش از نیاز و تقاضای بازار، دست به تولید زده‌اند بنابراین انتظار می‌رود که روند کاهشی به زودی آغاز شود. از سوی دیگر برای رقابت و فروش محصولاتی که روی دستشان باد کرده، بیش از پیش قیمت‌ها را پایین خواهند آورد.

گزارش گارتنر اعلام می‌کند که این روند تا اواسط سال 2020 ادامه پیدا کند. در ادامه این گزارش آمده که این کاهش قیمت به خاطر علائم کاهش تقاضا از سوی مصرف کننده و همچنین انبارهای پر شده DRAM تولید کنندگان به وجود آمده است. این دوره یکی از طولانی‌ترین دوره‌های افت در میزان عرضه و تقاضای قطعات DRAM خواهد بود.

کاهش قیمت رم کامپیوتر تا اواسط 2020 ادامه دارد

یکی دیگر از عوامل افت قیمت رم را می‌توان مشکلات به وجود آمده بین چین و آمریکا مطرح کرد. جایی که آمریکا به صورت زیرکانه‌ای تحریم‌های اقتصادی روی سرمایه‌های تکنولوژی و الکترونیکی چین اعمال کرده و همچنان نیز این تحریم‌ها، اگر چه با شدت کمتر، اما هنوز هم ادامه دارد.بنابراین بهتر است اگر قصد خرید سیستم جدید یا ارتقا کامپیوتر و لپتاپ را دارید تا سال آینده صبر کنید و منتظر کاهش قیمت رم باشید.

البته طی گزارش‌های ضد و نقیض، از سوی DigiTimes این مساله مطرح شده بود که قیمت سخت‌افزار DRAM که هارد اکسترنال و هارد SSD نیز شامل آن می‌شود، در حال افزایش است. اما گزارش‌های گارتنر به دلیل تجربیات قبلی که از او داریم، معتبرتر و قابل‌اعتمادتر است.

در هر صورت همه این گزارش‌ها به نوعی پیش بینی هستند و شاید ماه آینده اتفاق خاصی رخ بدهد و همه این معادلات بر هم بخورد. اما طبق روال هر ساله می‌توان انتظار داشت که به طور کلی در پایان سال 2019، قیمت رم کامپیوتر کاهش پیدا کند. آن هم نه 10 درصد ، نه 20 درصد بلکه 42 درصد.

این خبر برای گیمر ها نیز می‌تواند خبر خوبی باشد، چرا که به راحتی با هزینه‌ای که یک رم 8 گیگابایتی خریداری می‌کردند، می‌توانند رم 16 گیگابایت خریداری نمایند

منبع: TECHRADAR

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

زندگی آرزویی است که در زمان حال ، به داشتن آن فکر می کنیم. آرزوها را بزرگتر کنیم تا داشته هایمان بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات

راهنمای خرید

آموزش و ترفند

بهترین اپلیکیشن ها

لینک های مفید

برای دانلود دوره کامل هک حرفه ای موبایل ، کلیک کنید