چگونه از تلگرام خود یک بکاپ کامل تهیه کنیم

بکاپ تلگرام

شبکه پیام رسان تلگرام یکی از بزرگترین نرم افزار های پیام رسان فعلی دنیا است. برای این که بتوانید بکاپ تلگرام خود را به صورت کامل در اختیار داشته باشید این آموزش را دنبال کنید. برای پشتیبان گیری و بکاپ کامل تلگرام می توانید به صورت ابری و یا سایر روش های موجود این کار را انجام دهید.

تلگرام یکی از پیام رسان های محبوب در دنیا است. این پیام رسان را حالا بیش از 1.5 میلیارد نفر مورد استفاده قرار می دهند. از مزایا آن کاربری آسان، امنیت بالا، سرعت زیاد و گرافیک خوب است. اما مزیت دیگری نیز دارد که امکان بکاپ گیری کامل از تمامی پیام ها و موارد مرتبط موجود روی آن است که به صورت کلی در ادامه تمامی روش های بکاپ تلگرام را بررسی می کنیم.

گزینه save telegram chat history

پشتیبان گیری از تلگراماین گزینه یکی از افزونه های گوگل کروم به شمار می رود و می توانید با استفاده از آن به صورت کامل از تلگرام خود بکاپ بگیرید کافی است که به بازارچه افزونه های گوگل کروم سر بزنید.

پس از دریافت افزونه از طریق نسخه وب تلگرام (به آدرس https://web.telegram.org) وارد اکانت تان شوید. در این مرحله روی هر کانتکت یا گروهی که می خواهید تاریخچه چت هایش ذخیره شود، کلیک کرده و نهایت افزونه را باز کنید؛ بسته به تعداد پیامی که نگه می دارید، پروسه ذخیره کردن مدتی طول می کشد.

پرینت گرفتن از گفت و گو ها برای بکاپ تلگرام

پشتیبان گیری از تلگرامباید برای استفاده از این روش ابتدا نسخه وب تلگرام را تهیه کنید و دوم این که از مرورگری استفاده کنید که بتواند فرمت پی دی اف بخواند، مثل کروم. روش های زیر را دقیقا اجرا کنید:

۱ – هر مخاطب یا گروهی که مد نظرتان است انتخاب کنید

۲- روی منو مرورگر (سه خط بالا، سمت راست) کلیک نمایید

۳ – Print را انتخاب کنید تا صفحه جدیدی برای تان باز شود

۴ –  در این قسمت، بخش Destination را به Save as PDF تغییر دهید و گزینه های Background graphics و Selection only را فعال کنید.

۵ – در نهایت Save را بزنید تا چت ها در فرمت فایل پی دی اف ذخیره شوند

از گزینه ۳ به بعد احتمالا در مروگرهای مختلف سیستم های متفاوتی را می بینیم از طرفی می توان از این روش برای ذخیره سازی پیام های سکرت چت نیز استفاده کرد. چون برخلاف پیام های عمومی، سکرت چت ها فقط در همان دیوایسی که گفت و گو را آغاز کرده اید نمایش داده می شوند.

پشتیبان گیری از مخاطبین در تلگرام

پشتیبان گیری از تلگرامیکی از برنامه هایی که می توانید با استفاده از آن، مخاطبین تلگرام خود را پشتیبان گیری کنید، contact Excel است که روی Excel می نشیند و عملیات پشتیبان گیری از تلگرام را انجام می دهد.

در حالت عادی، Contact to Excel تمام مخاطبین موبایل را ذخیره می کند. اما اگر می خواهید تنها کانتکت های تلگرام را نگه دارید، راه خیلی سخت تری پیش رو خواهید داشت. در روش دوم ابتدا باید به آدرس contact/setting/export بروید، از مخاطبین خود یک نسخه پشتیبان بگیرید و سپس در موبایل آن ها را ذخیره کنید.در این مرحله باید وارد قسمت contact/setting/contact to display شوید. در اینجا اگر مخاطبین تان در سیم کارت ذخیره شده بودند، تیک sim card را بزنید و در صورتی که آن را روی مموری سیو داشتید تیک device را بزنید. سپس به بخش مخاطبین برگردید و تمام کانکت ها را پاک کنید.

در این روش نباید نگران از دست رفتن مخاطبین باشید چرا که از قبل پشتیبان گیری را انجام داده اید و مخاطبین غیر از برنامه های تلگرام و سایر برنامه های ارتباطی را پاک کرده اید. بنابراین حالا می توانید کانتکت های تلگرام را به عنوان مخاطبین پیش فرض انتخاب کنید.

حالا در قسمت contact/setting/contact to display تیک تلگرام را بزنید. دوباره به contact/setting/export رفته و از کانکت های تلگرام حالا یک نسخه پشتیبان بگیرید. به contact/setting/export and import بروید و روی گزینه import کلیک نمایید تا فایلی که از مخاطبین تلگرام پشتیبان گرفته بودید را برگردانید.

حال با استفاده از برنامه contact Excel می توانید پشتیبان گیری را انجام دهید. در اینجا به contact/setting/export and import بروید و فایلی که از آن ابتدا بکاپ گرفتید را انتخاب کنید.

منبع: موبایلستان

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

زندگی آرزویی است که در زمان حال ، به داشتن آن فکر می کنیم. آرزوها را بزرگتر کنیم تا داشته هایمان بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات

راهنمای خرید

آموزش و ترفند

بهترین اپلیکیشن ها

لینک های مفید

برای دانلود دوره کامل هک حرفه ای موبایل ، کلیک کنید