12 نکته اثبات شده و آزمایش شده برای افزایش عمر باتری گوشی در اندروید

افزایش عمر باتری گوشی

روش های افزایش عمر باتری گوشی اندروید، چگونه عمر باتری گوشی را زیاد کنیم؟بهترن روش و راهکارهای افزایش عمر باطری گوشی های هوشمند اندروید را در ادامه می بینیم

آیا از کوتاهی عمر باتری گوشی اندروید خود رنج می برید؟ در این مقاله راهکار هایی را بیان کرده ایم تا به شما در جهت افزایش عمر باتری گوشی اندریتان کمک کند و اعث شود با لذت بیشتری از مدت زمان روشن ماندن موبایلتان استفاده کنید!

وظایفی که گوشی های هوشمند امروزی انجام می دهند بیش از هر زمان دیگری سخت است. و برای برآوردن نیازهای رو به رشد، پردازنده ها قدرتمندتر شده اند و صفحه نمایش ها بزرگتر شده اند بنا بر این ملزم به استفاده از راهکاری برای افزایش عمر باتری گوشی میباشیم.

ایا از جمله آدم های علاقه مند به بازی های هیجان انگیز کامپیوتری هستید؟برایتان جالب خواهد بود ک بدانید :قصد خرید پلی استیشن 5 را دارید ؟ آیا پلی استیشن 5 ارزش خرید دارد؟

متأسفانه، باتری‌های لیتیوم یون پیشرفت چندانی نکرده‌اند. این به شما اجازه می دهد تا برای به حداکثر رساندن عمر باتری خود، تنها به ویژگی های نرم افزار تکیه کنید. در اینجا چند نکته کاربردی برای بهبود عمر باتری و حفظ سلامت کلی باتری گوشی اندرویدی شما آورده شده است تا افزایش عمر باتری گوشی برایتان حاصل شود.

1. حالت صرفه جویی در مصرف انرژی را روشن کنید

سریع ترین راه برای صرفه جویی در باتری گوشی، روشن کردن حالت صرفه جویی در مصرف انرژی (بهینه سازی باتری) است که منجر به افزایش عمر باتری گوشی می شود. در اکثر تلفن‌ها، می‌توانید آن را در پانل تنظیمات سریع یا با رفتن به بخش باتری در تنظیمات و تغییر وضعیت ذخیره انرژی پیدا کنید.

افزایش عمر باتری گوشی

در گوشی سامسونگ، می‌توانید حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی را برای انجام کارهای زیر تنظیم کنید:

 • نمایشگر همیشه روشن را خاموش کنید: نمایشگر همیشه روشن یک ویژگی مفید است، اما به دلیل ماهیت خود، صفحه نمایش شما را به طور بی پایان روشن نگه می دارد و باتری شما را خالی می کند.
 • محدود کردن سرعت CPU به 70٪: محدود کردن سرعت CPU به این معنی است که برنامه ها کمی بیشتر طول می کشد تا باز و بارگذاری شوند اما باتری کمتری در این فرآیند مصرف می کنند.
 • کاهش روشنایی تا 10 درصد: هر چه صفحه نمایش کم نور باشد، مصرف باتری کمتر است.
 • 5G را خاموش کنید: 5G سریع و راحت است، بله، اما باتری بزرگی نیز دارد. زمانی که می خواهید باتری را ذخیره کنید از 4G استفاده کنید.
 • برنامه ها و صفحه اصلی را محدود کنید: این قدرتمندترین ویژگی صرفه جویی در باتری از همه است و می تواند عمر باتری شما را بیش از دو برابر کند! این کار را با انجام کارهای زیر انجام می دهد:
 • تمام فعالیت های پس زمینه را محدود می کند
 • پانل های لبه را خاموش می کند
 • یک تم تیره در سراسر سیستم را تنظیم می کند (با یک کاغذ دیواری سیاه و سفید)
 • نرخ تازه سازی را به 60 هرتز کاهش می دهد
 • فقط به برنامه های انتخابی (حداکثر هشت) در صفحه اصلی اجازه می دهد
 • کشوی برنامه را غیرفعال می کند

2. خدمات موقعیت مکانی را خاموش کنید

یکی از کارآمدترین راه‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف باتری وافزایش عمر باتری گوشی ، خاموش کردن عملکرد مکان است. علاوه بر این، باید مجوز مکان را برای برنامه هایی که همیشه به آن نیاز ندارند لغو کنید. به این ترتیب، آن برنامه‌ها را از استفاده از این سرویس در پس‌زمینه مسدود می‌کنید و حتی عمر باتری بیشتری را ذخیره می‌کنید.

برای انجام این کار، به تنظیمات > مکان > مجوزهای برنامه بروید. در اینجا، همه برنامه‌هایی را که مجاز به استفاده از موقعیت مکانی هستند، خواهید دید. روی یک برنامه ضربه بزنید و Allow only در حین استفاده از برنامه (برای برنامه های ضروری) یا Don’t allow (برای برنامه هایی که اصلاً به این سرویس نیاز ندارند) را انتخاب کنید.

افزایش عمر باتری گوشی

3. به حالت تاریک بروید

اگر گوشی شما دارای صفحه نمایش AMOLED است، تغییر به تم تیره عمر باتری آن را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. از آنجایی که نمایشگرهای AMOLED می‌توانند تک تک پیکسل‌ها را غیرفعال کنند، پس‌زمینه‌های سیاه عمیق به آن‌ها اجازه مصرف انرژی کمتری می‌دهد.

شما می توانید به طرق مختلف از این مزیت استفاده کنید. می‌توانید یک تصویر زمینه تیره اعمال کنید، یک تم تیره در سراسر سیستم را فعال کنید، و حالت تاریک را در برنامه‌های Android سازگار مانند WhatsApp، Twitter، YouTube، Gmail و بسیاری دیگر فعال کنید.

4. وای فای خودکار را خاموش کنید

از زمان به‌روزرسانی Oreo، اندروید دارای ویژگی است که به جستجوی شبکه‌های Wi-Fi باز ادامه می‌دهد، حتی زمانی که Wi-Fi را غیرفعال کرده باشید. از آنجایی که این سرویس به طور بی پایان در پس زمینه کار می کند، مخفیانه از باتری نیز استفاده می کند. برای خاموش کردن آن مراحل زیر را دنبال کنید:

تنظیمات > اتصالات > وای فای را باز کنید.
روی منوی سه نقطه ضربه بزنید و Advanced را انتخاب کنید.
خاموش کردن روشن کردن Wi-Fi به طور خودکار.
اگر گزینه خاکستری است و نمی‌توانید آن را غیرفعال کنید، ممکن است لازم باشد برای دسترسی به آن مکان را یک بار روشن کنید. به یاد داشته باشید که پس از غیرفعال کردن وای فای خودکار، مکان را دوباره خاموش کنید.

5. برنامه های در حال اجرا در پس زمینه را محدود کنید

اکثر برنامه هایی که استفاده می کنید حتی پس از خروج از آنها فعال هستند. اینجاست که ابزارهای باتری مخصوص اپلیکیشن اندروید وارد می شوند. با یک سوئیچ ساده، می توانید به طور کامل دسترسی یک برنامه را به باتری در پس زمینه محدود کنید.

برای انجام این کار، تنظیمات > برنامه‌ها را باز کنید و روی برنامه مورد نظر خود ضربه بزنید تا تنظیمات آن مانند اینستاگرام را ببینید. در صفحه اطلاعات برنامه، روی باتری ضربه بزنید و Restricted را انتخاب کنید.

اگر تلفن قدیمی دارید، می توانید یک برنامه شخص ثالث به نام Greenify را نیز امتحان کنید. این به طور خودکار برنامه ها را از مصرف منابع در پس زمینه جلوگیری می کند. با این حال، استفاده از ویژگی بومی را در دستگاه‌های مدرن توصیه می‌کنیم زیرا معمولاً بهتر از راه‌حل‌های شخص ثالث کار می‌کند.

6. پیکسل های صفحه را به صورت دستی غیرفعال کنید

افزایش عمر باتری گوشی

اگر با گرادینت‌های تیره‌تر راحت نیستید، می‌توانید پیکسل‌ها را از طریق یک برنامه شخص ثالث به نام Pixoff نیز به صورت دستی خاموش کنید. این برنامه همچنین می تواند یکی از چندین الگوی شبکه موجود را برای غیرفعال کردن سریع نیمی از پیکسل ها به کار گیرد.

به خصوص اگر صفحه نمایش 1080p یا بالاتر داشته باشید، تا زمانی که فیلمی را تماشا نکنید یا محتوای دیگری را با کیفیت HD مصرف کنید، افت کیفیت زیادی را مشاهده نخواهید کرد. چند تولیدکننده مانند سامسونگ نیز تنظیماتی را در نظر گرفته اند که به شما امکان می دهد وضوح نمایشگر را کاهش دهید.

دانلود: Pixoff: Battery Saver (رایگان، نسخه پریمیوم موجود)

7. دسترسی به داده های پس زمینه را غیرفعال کنید

به طور مشابه، می‌توانید دسترسی به داده‌های سلولی را برای برنامه‌هایی که فکر نمی‌کنید نباید از آن در پس‌زمینه استفاده کنند، قطع کنید. اگر برنامه‌ها دسترسی به اینترنت دریافت نکنند، نمی‌توانند فایل‌های جدید را بارگیری کنند و در پس‌زمینه کار کنند. در نتیجه باعث صرفه جویی در مصرف باتری می شود.

برای جلوگیری از استفاده یک برنامه از داده های تلفن همراه در پس زمینه، به تنظیمات > برنامه ها بروید و یک برنامه را انتخاب کنید. در بخش استفاده، روی داده تلفن همراه ضربه بزنید و اجازه استفاده از داده پس‌زمینه را خاموش کنید.

8. برنامه های بدرفتار را نظارت کنید

اگر یک برنامه آنطور که قرار است کار نکند، عمر باتری شما می تواند ضربه بزرگی وارد کند. این می تواند ناشی از هر چیزی باشد، از یک باگ گرفته تا یک ویژگی پس زمینه تهاجمی عمدی. برای بررسی این موضوع، به Settings > Battery and device care > Battery بروید و روی نمودار مصرف باتری ضربه بزنید تا ببینید کدام برنامه ها بیشتر از آن استفاده کرده اند.

اگر برنامه‌ای وجود دارد که زیاد استفاده نمی‌کنید، باید آن را حذف کنید و باتری را برای یک روز کنترل کنید تا ببینید آیا بهبود می‌یابد. همچنین می‌توانید برنامه را به زور ببندید و دوباره به آن ضربه بزنید. اگر هیچ چیز مفید نبود، از شر آن خلاص شوید و به یک جایگزین بروید.

9. دستیار گوگل را غیرفعال کنید

در حالی که Google Assistant ابزاری مفید برای سرگرمی و کار است، اما یکی از ویژگی های اندروید است که دائماً انرژی تلفن شما را می بلعد. به دستور wake گوش می‌دهد، به مکان شما متصل است تا فوراً نتایج متنی را واکشی کند، و موارد دیگر.

اگر زیاد به Google Assistant وابسته نیستید، بهتر است آن را خاموش کنید. جای تعجب نیست که گوگل دسترسی به سوییچ دستیار را آسان نکرده است. برای پیدا کردن آن باید از چند حلقه بپرید.

ابتدا برنامه Google را باز کنید، روی عکس نمایه خود ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید. سپس به Google Assistant > General بروید و Google Assistant را خاموش کنید. یا، برای انجام سریع‌تر این کار، به سادگی به دستیار Google خود بگویید «Hey Google, Google Assistant را خاموش کن» سپس روی تنظیمات دستیار ضربه بزنید و از آنجا Google Assistant را خاموش کنید.

افزایش عمر باتری گوشی

10. به Lite یا Progressive Web Apps بروید

یکی دیگر از روش‌های جالب که نیاز به فداکاری زیادی ندارد و همچنان عمر باتری گوشی شما را افزایش می‌دهد، تغییر به برنامه‌های وب لایت یا پیشرفته است. اینها نسخه های باریک برنامه های موجود در یک مرورگر هستند.

شرکت‌ها به آن‌ها پیشنهاد می‌کنند تا تجربه بهتری در تلفن‌های کم‌توان دارند. آنها منابع کمتری را مصرف می کنند، اما شما چیز زیادی را از دست نخواهید داد. شما انبوهی از برنامه‌های Android Lite و همچنین برنامه‌های وب پیشرفته را برای بررسی در دسترس دارید.

11. تنظیمات همگام سازی خود را تغییر دهید

اعلان ها مهم هستند. اما اگر آنها را مزاحم می‌دانید و از جریان مداوم پینگ متنفر هستید، باید همگام‌سازی خودکار را به طور کلی غیرفعال کنید. به این ترتیب، تنها زمانی محتوای جدید را می‌بینید که یک برنامه را باز کرده و آن را به‌صورت دستی بازخوانی کنید.

از آنجایی که برنامه‌ها دائماً خود را در پس‌زمینه به‌روزرسانی نمی‌کنند تا اطلاعات جدیدی به شما بدهند، این کار می‌تواند باعث صرفه‌جویی در مصرف باتری شما شود. می‌توانید همگام‌سازی خودکار را از طریق پنل تنظیمات سریع در تلفن سامسونگ خود غیرفعال کنید، یا به سادگی به تنظیمات > حساب‌ها و پشتیبان‌گیری > مدیریت حساب‌ها بروید و داده‌های همگام‌سازی خودکار را خاموش کنید.

12. Nearby Device Scanning 0n Phones Samsung را خاموش کنید

تلفن‌های سامسونگ به‌طور مکرر دستگاه‌های اطراف را اسکن می‌کنند تا بتوانید به راحتی هدفون، ساعت‌های هوشمند، بلندگوهای بلوتوث و موارد دیگر را شناسایی کرده و به آن‌ها متصل شوید. این برای راحتی عالی است، اما برای باتری شما عالی نیست.

بنابراین، هنگامی که لوازم جانبی خود را جفت کردید، باید این ویژگی را خاموش کنید. برای انجام این کار، به تنظیمات > اتصالات > تنظیمات اتصال بیشتر بروید و اسکن دستگاه Nearby را خاموش کنید.

چگونه عمر باتری گوشی های اندرویدی را افزایش دهیم؟

هزاران کار وجود دارد که می توانید برای صرفه جویی در مصرف باتری گوشی اندرویدی خود انجام دهید. همانطور که در بالا دیدید، برنامه‌ها و سرویس‌های زیادی در پس‌زمینه همیشه اجرا می‌شوند که حتی ممکن است به آن‌ها نیاز نداشته باشید، بنابراین بهتر است آنها را برای همیشه خاموش کنید.

برای بهترین عمر باتری ممکن، ایده خوبی است که به صرفه جویی در باتری گوشی خود اعتماد کنید و به سادگی از گوشی خود کمتر استفاده کنید. و در حالی که در آن هستید، ممکن است بخواهید اعلان‌ها را نیز خاموش کنید تا وسوسه نشوید که دوباره تلفن خود را بردارید و بررسی کنید که چه خبر است.

منبع : www.makeuseof.com

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات

راهنمای خرید

آموزش و ترفند

بهترین اپلیکیشن ها

لینک های مفید

برای دانلود دوره کامل هک حرفه ای موبایل ، کلیک کنید