مقایسه دوربین گلکسی S20 اولترا و آیفون 11 پرو مکس در صحنه های متفاوت

مقایسه دوربین گلکسی S20 اولترا و آیفون 11 پرو مکس

گوشی گلکسی S20 اولترا یکی از بهترین دوربین های حال حاضر دنیا را با سنسور اصلی 108 مگاپیکسلی دارد. در این مطلب مقایسه دوربین گلکسی S20 اولترا و آیفون 11 پرو مکس دو پرچم‌دار غول‌های فناوری سامسونگ و اپل را بررسی می‌کنیم تا ببینیم آیا سامسونگ بهتر است یا اپل؟

البته در مقایسه دوربین گلکسی S20 اولترا و آیفون 11 پرو مکس به جزییات داخلی زیاد دقت نمی‌کنیم و در مورد کلیات دوربین ها و تصاویر ثبت شده صحبت خواهیم کرد. از طریق لینک‌های زیر می‌توانید مشخصات کلی هر دو گوشی گلکسی S20 اولترا و آیفون 11 پرو مکس را مشاهده و بررسی کنید:

 

مقایسه دوربین گلکسی S20 اولترا و آیفون 11 پرو مکس

صحنه اول

در این صحنه که توسط هر دو دوربین گوشی گلکسی S20 اولترا و آیفون 11 پرو مکس ثبت کردیم تفاوت زیادی حس نمی‌شود اما به طور کلی رنگ‌ها در تصویری که با آیفون گرفتیم بهتر و گرم‌تر هستند.

صحنه دوم

در این تصویر نیز تفاوت بسیار اندک است و وضوح تصویر در هر دو مورد بالا است.

صحنه سوم، تصویر پرتره

در مورد تصاویر پرتره گرفته شده با گوشی آیفون 11 پرو مکس می‌توان روی Live Focus و در گلکسی S20 اولترا روی Portrait mode گوشی ها را تنظیم کرد. هر دو مد پس زمینه تصویر را مات کرده و شی مورد نظر فوکوس شده را بهتر نشان می‌دهد. در این تصویر همانطور که می‌بینید گوشی گلکسی S20 اولترا نتوانسته میزان نور خورشید را تنظیم کند و به نوعی انعکاس نور در صورت را به حالت غیر طبیعی می‌بینیم. بنابراین آیفون 11 پرو مکس در این گونه صحنه‌ها عملکرد بهتری دارد(تصویر پایین بهتر از بالایی است)

صحنه چهارم

در مقایسه دوربین گلکسی S20 اولترا و آیفون 11 پرو مکس در این صحنه هر چند که میزان گرمی و رنگ تصویر در گلکسی S20 اولترا بهتر نمایش داده شده اما جزییات روی گوشی آیفون 11 پرو مکس بهتر دیده می‌شود. بنابراین باز هم گلکسی S20 اولترا در تصاویر پرتره شکست می‌خورد.

بزرگنمایی 5 برابر

در صحنه با بزرگنمایی 5 برابر در مقایسه گلکسی S20 اولترا و آیفون 11 پرو مکس این گوشی گلکسی S20 اولترا است که پیروز میدان خواهد بود. همانطور که می‌بینید جزییات بسیار واضح‌تری نسبت به گوشی آیفون 11 پرو مکس دیده می‌شود. بنابراین بزرگنمایی در گوشی گلکسی S20 اولترا عملکرد بهتری دارد.

بزرگنمایی 10 برابر

این تفاوت البته در زمان بزرگنمایی 10 برابر بیشتر مشخص خواهد شد. همانطور که در تصاویر می‌بینید، دلیل نام گذاری اسپیس زوم برای گلکسی S20 اولترا کاملا مشخص شده و با بزرگنمایی 10 برابری جزییات بسیار واضح‌تر از گوشی آیفون 11 پرو مکس است. بنابراین دوربین گلکسی S20 اولترا برای بزرگنمایی یکی از بهترین دوربین ها به شمار می‌رود. هر چند که در مرحله پرتره شکست خورد.

صحنه 6 ، تصاویر با نور کم

گوشی گلکسی S20 اولترا در این تصاویر نیز موفق‌تر است. تصویری که با گوشی سامسونگ گرفتیم البته بدون استفاده از مد دید در شب بوده اما گوشی آیفون 11 پرو به صورت خودکار یک مد شب یا صحنه با نور کم در اختیار دارد. همانطور که می‌بینید جزییات در دوربین گوشی گلکسی S20 اولترا (حتی بدون استفاده از نایت مد) باز هم بیشتر مشخص و بهتر است.

صحنه 7

در این تصاویر نیز تفاوت رنگ مشاهده می‌کنید. آیفون 11 پرو مکس نوعی تونالیته رنگ زرد و سبز را در تصاویر ثبت شده با نور کم ایجاد می‌کند. نسبت به صحنه اصلی که ما می‌بینیم، تصویر گرفته شده با گلکسی S20 اولترا طبیعی‌تر است.

صحنه 8

در این تصاویر آیفون 11 پرو مکس موفق‌تر بوده و در مقایسه با دوربین گلکسی S20 اولترا بهتر عمل می‌کند. به نور آبی رنگی که در سمت چپ تصویر قرار دارد دقت کنید، گلکسی S20 اولترا به میزان قابل توجهی کیفیت را در این مورد پایین آورده است که البته دلیل آن هنوز برای خود ما نیز مشخص نشده.

دوربین سلفی

به مقایسه دوربین سلفی گلکسی S20 اولترا و آیفون 11 پرو می‌رویم. گلکسی S20 اولترا از نظر میزان کاهش نویز تصویر در دوربین سلفی بسیار بهتر عمل می‌کند و حتی همانطور که می‌بینید پوست شخص مورد نظر صاف‌تر به نظر می‌رسد. البته نمی‌توان گفت کدام تصویر بهتر است چون تصاویر سلفی بسیار سلیقه‌ای هستند. انتخاب در این مورد با شما!

جمع بندی نهایی مقایسه گلکسی S20 اولترا و آیفون 11 پرو مکس

گلکسی S20 اولترا در مقایسه دوربین با آیفون 11 پرو دارای تعادل بیشتر رنگ و تصاویر بهتر در صحنه‌هایی با نور متوسط است و در دید شب نیز کیفیت تصاویر بسیار خوبی دارد همچنین این که بزرگنمایی آن فوق‌العاده خواهد بود حتی در زمانی که بزرگنمایی اپتیک 10 برابر را امتحان می‌کنیم. آیفون 11 پرو مکس نیز در تصاویر پرتره عملکرد بهتری دارد هر چند که به طور کل نیز دوربین بسیار عالی و بی نقصی درون آن مجهز شده است. شاید تنها مشکل این دوربین تغییر رنگ طبیعی در تصاویر با نور کم باشد.

شما کدام دوربین گوشی را ترجیح می‌دهید؟ اپل یا سامسونگ؟

منبع: PHONEARENA

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

زندگی آرزویی است که در زمان حال ، به داشتن آن فکر می کنیم. آرزوها را بزرگتر کنیم تا داشته هایمان بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات

راهنمای خرید

آموزش و ترفند

بهترین اپلیکیشن ها

لینک های مفید

برای دانلود دوره کامل هک حرفه ای موبایل ، کلیک کنید