بهترین اپلیکیشن ها برای سلامت روحی و روانی کودکان

بهترین اپلیکیشن های سلامت روحی کودکان به همراه لینک مستقیم دانلود برای اندروید و آیفون iOS، چگونه با این نرم افزار ها سلامت روحی و رفتاری کودکان را کنترل کنیم

تمرکز بر سلامت روان از سنین جوانی با برنامه‌ها می‌تواند ارزشمند باشد زیرا بچه‌ها در حال رشد و یادگیری در مورد جهان هستند. در این مقاله سعی کردیم چند اپلیکیشن برای سلامت کودکان معرفی کنیم تا توانید جایگذین رنامه های مخرب ذهن ان ها کنید!

اگر از کاربران اینستاگرام هستید جالب است بداند : بهترین ، خنده دار ترین و جالب ترین هشتگ های اینستاگرام

ممکن است به نظر برسد که بچه‌ها چیزی برای نگرانی ندارند، به خصوص که والدین یا مراقبان از آنها مراقبت می‌کنند. اما حتی در آن زمان، آنها ممکن است با مسائل ذهنی، عاطفی و روانی دست و پنجه نرم کنند.

به عنوان یک والدین یا مراقب، می توانید از فناوری برای ارتقای سلامت روان کودک خود استفاده کنید. اینها برخی از بهترین برنامه های مدیریت سلامت روان برای کودکان خردسال هستند.

اگر از کاربران واتساپ هستید برایتان جالب خواهد بود:  کپی کردن شماره های مخاطبین از گروه واتساپ ، استخراج شماره ها

1. برنامه مدیتیشن DreamyKid

 اپلیکیشن برای سلامت کودکان

با تمام سختی ها در زندگی آنها، هیچ محدودیتی برای آنچه بچه ها می توانند به دست آورند وجود ندارد. اما برای به حداکثر رساندن پتانسیل واقعی خود، آنها باید از سلامت روانی سالم برخوردار باشند. برنامه DreamyKid بینش های زیادی در مورد ذهن آگاهی و سلامت ذهنی برای کودکان ارائه می دهد. این تکنیک های اثبات شده ای برای کمک به بچه ها برای زندگی شادتر و سرگرم کننده تر دارد.

برنامه‌های آموزشی زیادی صدای آرامش‌بخش را با تصاویر هدایت‌شده ترکیب نمی‌کنند، اما DreamyKid بچه‌ها را با داستان‌ها و موسیقی خوب درگیر می‌کند. بخش‌های مختلف برنامه شامل مدیتیشن‌های روزمره، تاکیدات، سفرهای هدایت‌شده، و فعالیت‌های درمانی که نیازهای مختلف کودکان شما را برآورده می‌کند.

اگرچه این برنامه برای نوجوانان و کودکان نوپا ایجاد شده است، اما همه می توانند از آن استفاده کنند. رابط کاربری آن راحت و آسان برای استفاده است، با بخش های هدایت شده و محتوای مفید دوباره پر می شود.

دانلود: DreamyKid در iOS

2. Breath, Think, Do With Sesame(نفس بکشید، فکر کنید، با کنجد انجام دهید)

 اپلیکیشن برای سلامت کودکان

Breath, Think, Do With Sesame یک برنامه آموزشی رایگان است که به کودکان نوپا بین دو تا پنج سال کمک می کند تا با شرایط پیچیده کنار بیایند. این برنامه با تمرین آنچه پیشنهاد می کند به نام خود عمل می کند. از تکنیک “نفس بکش، فکر کن، انجام بده” برای آموزش آرامش و استقامت به بچه ها استفاده می کند. با این برنامه، کودکان همچنین می توانند تمرینات تنفسی را برای تمرکز حواس انجام دهند.

در مواجهه با موقعیت‌های دشوار، به جای واکنش تکانشی، به بچه‌ها آموزش داده می‌شود که نفس عمیق بکشند، به بهترین اقدامات فکر کنند و تنها پس از آن اقدام کنند. مجموعه Sesame شامل چندین شخصیت Sesame Street است که مایلند مهارت هایی مانند خودکنترلی، برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل حل مسئله را به فرزندان شما آموزش دهند. این برنامه رایگان دارای ابزارهای لازم برای زندگی در هر روز به روشی آرام تر است.این اپلیکیشن برای سلامت کودکان بسیار توصیه میشود!

دانلود: Breathe, Think, Do With Sesame در اندروید | iOS

3. eQuoo: بازی تناسب اندام احساسی

 اپلیکیشن برای سلامت کودکان

eQuoo یک اپلیکیشن برای سلامت کودکان است که برای کمک به کودکان در ایجاد سلامت روان قوی ایجاد شده است. این برنامه بر روی تناسب اندام عاطفی از طریق پنج حوزه اصلی برنامه تمرکز می کند: رشد شخصی، ضد افسردگی، ضد اضطراب، مهارت های رابطه، و انعطاف پذیری.

با اپلیکیشن eQuoo، بچه ها می توانند از بازی ها برای بهبود سلامت عاطفی، ذهنی و روانی خود استفاده کنند. ارتباط کلیدی در تعامل انسان است. ناتوانی در بیان افکار و مقاصد خود به وضوح برای دیگران می تواند باعث سردرگمی شود. eQuoo به بچه‌ها کمک می‌کند ارتباطات خود را بهبود بخشند و بر تعامل اجتماعی، خودکنترلی و پشتکار مسلط شوند.

دانلود: بازی eQuoo Emotional Fitness اندروید | iOS

4. MindDoc: همراه شما

اپلیکیشن برای سلامت کودکان

MindDoc می تواند برای افراد در هر سنی اعمال شود، اما تاثیر زیادی بر روی بچه ها دارد. این اپلیکیشن روزی سه سوال از کودکان می پرسد تا بفهمد چه احساسی دارند و به آنها کمک می کند تا بر اساس پاسخ هایی که ارائه می دهند، چالش های خود را حل کنند. این جلسه دو هفته طول می کشد و پس از آن به کودک تجزیه و تحلیل دقیقی از پیشرفت خود می دهد. این غربالگری ها به ارائه ارزیابی های روانشناختی، عاطفی و ذهنی برای توصیه های بیشتر از سوی پزشک کمک می کند.

پیشگیری، درمان و مداومت، سه حوزه تمرکز برنامه هستند. این می تواند به شما کمک کند مشکلاتی را که ممکن است فرزندتان با آن مواجه است را شناسایی کنید، مهارت های خود مدیریتی را پرورش دهید، و او را از طریق درمان طولانی مدت راهنمایی کند. MindDoc برای یادگیری روانشناسی در پشت نوسانات خلقی، اضطراب و افسردگی بسیار موثر است.

دانلود: MindDoc برای اندروید | iOS 

5. ذهن خندان

اپلیکیشن برای سلامت کودکان

Smiling Mind متعهد به ایجاد تعادل در زندگی کاربران خود است. اگرچه این برنامه برای همه قابل استفاده است، برخی از ویژگی های آن برای کودکان نوپا در مدرسه طراحی شده است.

Smiling Mind یک بخش تمرکز حواس را برای دانش آموزان در کلاس ارائه می دهد که شامل بخش هایی در مورد استرس، خواب، توجه و تمرکز، روابط، غذا خوردن آگاهانه و موارد دیگر است. کودکان خردسال می توانند مهارت های جدیدی را توسعه دهند و اعتماد به نفس خود را با تمرین مدیتیشن و تمرینات روزانه خود تقویت کنند.

دانلود: Smiling Mind برای اندروید | iOS 

6. Mindful Powers  (قدرت های ذهنی)

اپلیکیشن برای سلامت کودکان

برای بچه‌های بین هفت تا ده سال، این یکی از برنامه‌های ذهن‌آگاهی است که به مشکلات روزانه آن‌ها پاسخ می‌دهد. گرافیک آرامش بخش آن که با صداهای اثیری ترکیب شده است، اثر آرامش بخشی دارد. و داستان های آن ذهن را آرام می کند و همچنین به خواب خوب کمک می کند.

Mindful Powers رویکردی جامع برای یادگیری اجتماعی-عاطفی اتخاذ می کند. کمک به کودکان برای به حداکثر رساندن پتانسیل خود از طریق تنها چیزی که بیشتر در آنها طنین انداز می شود: بازی.

دانلود: Mindful Powers برای iOS

7. Headspace: مراقبه ذهنی

اپلیکیشن برای سلامت کودکان

Headspace یک برنامه الهام بخش برای کودکان خردسال است تا روی کاری که انجام می دهند متمرکز بمانند. این کار با یک سری تمرین های ذهن آگاهی، مانند آگاهی از صداهای محیطی، شمارش نفس و موارد دیگر همراه است.

اپلیکیشن Headspace می‌تواند به بچه‌ها در مورد زندگی روزمره و بهترین لذت بردن از هر لحظه کمک کند. و ردیاب زمان و اعلان برنامه به کاربر اهداف سلامت روانی آنها را یادآوری می کند که هنوز محقق نشده اند.

دانلود: Headspace برایAndroid | iOS

8. Moshi: خواب و مدیتیشن

اپلیکیشن برای سلامت کودکان

Moshi یک برنامه مدیتیشن برای خواب و سلامت روان است. این کودکان را با چالش های عاطفی هدف قرار می دهد و به آنها کمک می کند تا با روحیه خوب رشد کنند. برنامه Moshi از موسیقی و گرافیک آرامش‌بخش برای جذب کاربران استفاده می‌کند و مجموعه‌ای از داستان‌ها را برای کمک به بچه‌ها در آرامش بهتر ارائه می‌دهد.

اگر تا به حال خواستید به کاهش استرس کودک خود در زمان خواب کمک کنید و در عین حال از لحظات آگاهانه در بیشتر ساعات روز استفاده کنید، این برنامه برای این کار مناسب است. با اضطراب، ناامنی ها و حالات غیرعادی خداحافظی کنید.

دانلود: Moshi Kids برای Android | iOS

9. Zones of Regulation(مناطق مقررات)

اپلیکیشن برای سلامت کودکان

اپلیکیشن Zones of Regulation قدرت خودتنظیمی را از سنین پایین به بچه ها می آموزد تا بتوانند مسئولیت همه زمینه های زندگی خود را بر عهده بگیرند. برای تنظیم مؤثر زندگی خود، کودکان خردسال به مهارت های مناسب نیاز دارند و این برنامه به آنها کمک می کند تا این مهارت ها را پرورش دهند.

سه حوزه اصلی برنامه Zone of Regulation عبارتند از: استودیوی تصویری مناطق جدید، چندین روش آموزشی و بازی های کوچک سرگرم کننده. محتویات این برنامه در دسته‌های مختلف به جوانان کمک می‌کند تا محرک‌های پشت احساساتی را که احساس می‌کنند و نحوه مدیریت آن احساسات را درک کنند.

دانلود: مناطق مقررات برای Android | iOS

استفاده بهینه از برنامه های سلامت روان برای کودکان

سلامت روان منحصر به بزرگسالان نیست. بچه ها رو هم تحت تاثیر قرار میده پرورش ذهنیت سالم از سنین پایین، کودکان را برای داشتن زندگی بهتر در بزرگسالی آماده می کند. به عنوان یک والدین، سرپرست یا مراقب، تعامل با جوانان در مورد سلامت روان آنها می تواند ارزشمند باشد و این برنامه ها می توانند به شما در انجام آن کمک کنند.

منبع : www.makeuseof.com

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات

راهنمای خرید

آموزش و ترفند

بهترین اپلیکیشن ها

لینک های مفید

برای دانلود دوره کامل هک حرفه ای موبایل ، کلیک کنید