پیدا کردن موقعیت مکانی افراد با شماره تلفن با نرم افزار و اپلیکیشن

پیدا کردن موقعیت مکانی افراد با شماره تلفن یا موبایل کار سختی نیست، شاید بخواهید با نرم افزار و اپلیکیشن از روی شماره موبایل، موقعیت مکانی دوستان یا آشنایان خود را پیدا کنید و آن ها را روی نقشه ببینید، اما آیا می‌توان موقعیت مکانی شخص را با شماره موبایل پیدا کرد؟ در این مطلب تمامی روش‌ها برای یافتن موقعیت مکانی از روی شماره موبایل را توضیح خواهیم داد.

نرم افزار پیدا کردن موقعیت مکانی افراد با شماره تلفن

سرویس‌های فعالی در حال حاضر وجود دارند که می‌توان به وسیله آن از روی شماره موبایل، موقعیت مکانی شخص را یافت و فهمید که فرد مورد نظر کجاست. اما واقعا این سرویس‌ها کارایی دارند؟

شاید تا کنون وارد اپلیکیشن های زیادی شده‌اید و بسیاری از آن ها هم ویروس بوده و گوشی شما را خراب کرده‌اند، اما ما قصد نداریم که اپلیکیشن های نا کارامدی را برای پیدا کردن موقعیت مکانی افراد با شماره تلفن معرفی کنیم، بلکه در این مطلب بهترین اپلیکیشن هایی را معرفی می‌کنیم تا بتوان به وسیله آن موقعیت مکانی افراد را از روی شماره همراه آن ها پیدا کرد.

روش‌های یافتن موقعیت مکانی از روی شماره موبایل و تلفن با اپلیکیشن و نرم افزار

روش‌های متفاوتی وجود دارد تا بتوان موقعیت مکانی افراد یا از روی شماره موبایل پیدا کرد که در ادامه به ترتیب معرفی می‌کنیم.

1 – اپلیکیشن های مکان یاب گوشی برای پیدا کردن موقعیت مکانی از روی شماره موبایل

یافتن موقعیت مکانی از شماره موبایل

سریع‌ترین راه برای یافتن موقعیت مکانی از روی شماره موبایل استفاده از اپلیکیشن های مکان یاب است. این اپلیکیشن های در حال حاضر روی پلی استور گوگل برای اندروید و اپ استور اپل برای آیفون موجود هستند.

اپلیکیشن Find my device یکی از بهترین برنامه‌های ردیاب گوشی است که در گوگل پلی استور می‌توانید نصب کرده و دانلود کنید، البته قصد طراح این اپلیکیشن محافظت از گوشی در زمان به سرقت رفتن و یا گم شدن آن است اما می‌توانید از آن برای یافتن موقعیت مکانی از روی شماره موبایل نیز استفاده نمایید.

 • ابتدا وارد لینک دانلود اپلیکیشن Find My Device شوید.
 • این اپلیکیشن را نصب کرده و پس از نصب وارد آن شوید.
 • دسترسی موقعیت مکانی را به اپلیکیشن بدهید و مطمئن شوید که گوشی شما به اینترنت متصل است.
 • حالا می‌توانید هر لحظه موقعیت مکانی گوشی خود را بیابید و با استفاده از ارسال پیامک مختلف با کد دستوری متفاوت، موقعیت گوشی را از روی گوشی های دیگر چک کنید.

اپلیکیشن Find My iPhone برای گوشی های آیفون دقیقا همان کارایی find my Device گوشی های اندرویدی را دارد و برای iOS ساخته شده است. با استفاده از این نرم افزار می‌توانید موقعیت مکانی گوشی خود را حتی زمان قفل بودن گوشی پیدا کنید.

 • وارد گوشی آیفون خود شوید به بخش تنظیمات بروید
 • Apple ID خود  را لمس کنید
 • iCloud را انتخاب کنید
 • گزینه Find My iPhone را فعال نمایید

حالا شما می‌توانید موقعیت مکانی گوشی خود را از طریق iColud.com پیگیری کنید.

اپلیکیشن Spyera برای پیدا کردن موقعیت مکانی افراد از روی شماره تلفن

اپلیکیشن Spyera یکی از برنامه‌هایی است که موقعیت مکانی با شماره موبایل را می‌توان از طریق آن پیدا کرد. این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا بتوانید فرزندان یا دوستان خود را ردیابی کرده و از آن ها مراقبت کنید.

البته این اپلیکیشن پولی است و باید ابتدا هزینه آن را پرداخت کنید

وبسایت spyera

2- استفاده از IMEI Tracker

یافتن موقعیت مکانی از شماره موبایل

یکی از بهترین و جامع‌ترین روش‌ها برای یافتن موقعیت مکانی از شماره موبایل استفاده از IMEI Tracker ها است، هر IMEI برای یافتن هر گوشی واحد به کار گرفته می‌شود و یک شماره 15 رقمی ثابت است.

برای این که کد IMEI را روی گوشی خود پیدا کنیم:

 • ابتدا به تنظیمات گوشی بروید
 • روی گزینه General کلیک کرده و About را باز کنید
 • به پایین‌ترین بخش بروید و IMEI را ببینید.
 • البته می‌توانید در بخش تماس تلفن ، شماره *#06# را بگیرید تا IMEI گوشی خود را پیدا کنید.

حالا با استفاده ازکد IMEI می‌توانید گوشی را ردیابی کنید. برای این منظور اپلیکیشن IMEI Tracker را از گوگل پلی استور دانلود کنید یا نسخه آیفون را از اپ استور دانلود نمایید، نصب کرده و کد IMEI گوشی را که می‌خواهید ردیابی کنید در آن وارد کرده و موقعیت مکانی را ببینید.

3- استفاده از اپلیکیشن های CNAM

یافتن موقعیت مکانی از شماره موبایل

یکی دیگر از بهترین روش‌ها برای پیدا کردن و یافتن موقعیت مکانی از شماره موبایل استفاده از سرویس CNAM هست، این سرویس به شما کمک می‌کند تا از طریق شماره موبایل ، موقعیت مکانی دوستان یا اقوام خود را پیدا کنید. برای استفاده از CNAM باید وارد لینک CNAM شده و شماره موبایل مورد نظر خود را وارد کنید.

4- سرویس Whitepages

اگر هیچ کدام از روش‌های بالا جواب نداد، از سرویس whitepages استفاده کنید، این سرویس به شما اجازه یافتن موقعیت مکانی افراد از روی شماره موبایل را می‌دهد. این سرویس از طریق شماره موبایل اشخاص، اطلاعات ثبت شده آن ها در وب و اینترنت را پیدا کرده و برای شما ارسال می‌کند.

لینک ورود به وبسایت whitepages

نتیجه

تمامی روش‌های فوق برای یافتن افراد از روی شماره تلفن بیشتر به منظور استفاده صحیح از این سرویس‌ها باید به کار گرفته شود، هر چه بیشتر بخواهید به عنوان روش‌های سیاه از این موارد استفاده کنید، کمتر موفق خواهید بود، بنابراین سعی کنید از این روش‌ها فقط در مواقع ضروری و بی خطر استفاده نمایید.

همچنین می توانید بهترین موقعیت یاب ها و ردیاب موبایل را در این مطلب بخوانید.

منبع: CELLULARNEWS

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات

راهنمای خرید

آموزش و ترفند

فروشگاه