پورشه 718 اسپایدر جدید ، یک جی تی 4 با طراحی کروک

پورشه 718 اسپایدر جدید یکی از بهترین خودروهای معرفی شده در خط تولید خودروهای جی تی این شرکت آلمانی است. با طراحی جدید صورت گرفته، پورشه 718 اسپایدر بیشتر شبیه به یک مدل کروک از کایمن جی تی 4 شده است.

پورشه 718 اسپایدر تا قبل از این به عنوان خودرو اسپرت معرفی نمی‌شد و قدرت گشتاور 10 اسب بخار کمتر از کایمن جی تی 4 داشت. اما حالا با برداشتن سقف خودرو تمامی مقادیر آن با کایمن یکسان‌سازی شده است. به‌نوعی می‌توان این خودرو را یک کایمن جی تی 4 کروک نامید.

پورشه 718 اسپایدر دارای موتور 6 سیلندر 4 لیتری به همراه جعبه‌دنده 6 سرعت است. پلتفرم اصلی موتور هر دو خودرو از ساختار موتور پورشه 911 توربو برگرفته‌شده است اما در جزییات با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.

هر دو خودرو 718 اسپایدر و کایمن جی تی 4 به‌طورکلی دارای تغییراتی شده‌اند، البته دارای ماکزیمم دور موتور 8000rpm هستند. قدرت موتور 414 اسب بخار و گشتاور خودرو 310lb ft است اما به‌طورکلی قدرت خودرو در محدوده مشخص افزایش‌یافته است.

خودرو 718 اسپایدر ، تنها در 4.4 ثانیه از 0 به 100 کیلومتر شتاب پیدا می‌کند و ماکزیمم سرعتی برابر با 300 کیلومتر در ساعت دارد. این رقم برای کایمن جی تی 4 تنها 2 کیلومتر کمتر و برابر 298 کیلومتر در ساعت است.

میزان کنترل پورشه 718 اسپایدر

این خودرو مشخصات بسیار زیادی شبیه به جی تی 4 دارد بنابراین میزان کنترل آن نیز بسیار عالی است. سیستم تعلیق آن برگرفته از جی تی 3 خواهد بود اما کمی بهینه‌تر شده. ارتفاع خودرو نیز در حدود 30 میلی‌متر کوتاه‌تر از یک پورشه باکستر معمولی است تا میزان کنترل خودرو بالاتر برود. ازآنجایی‌که این خودرو  مدل بدون سقف جی تی 4 است شما می‌توانید میزان آنتی رول بار و خمیدگی را برای موتور و شاسی تنظیم نمایید.سیستم اگزوز این خودرو متغیر است و می‌توانید مدل‌های مختلفی از آن را انتخاب کنید. ترمز موجود سیستم PCCB سرامیکی بوده و همچنین صندلی‌ها از جنس کربن هستند. البته در پورشه 718 اسپایدر، خبری از قفسه پشتی یا کپسول آتش‌نشانی نیست!

روی این خودرو سیستم خنک‌کنندگی سیال برای چرخه‌ای عقب و جلو در نظر گرفته‌شده در جای دیگر، دریچه‌های جلویی از چرخه‌ای جلو یک پرده هوا ایجاد می‌کنند و هوا را در اطراف چرخ ها و در امتداد دو طرف خودرو پخش می‌کنند و این مساله کمک می‌کند تا عاج تایر کمتر دچار گرمای بیش‌ازحد و ساییدگی شود.

تکه‌ای که بالای بخش ورودی تهویه هوا قرارگرفته کمک می‌کند تا فشار را در سرعت زیاد روی خودرو متعادل کرده و بیشتر روی زمین بچسبد، درعین‌حال کنترل را در سرعت بالا افزایش دهد.

قیمت خودرو

پورشه 718 اسپایدر جدید قیمتی معادل 73000 پوند دارد که از قیمت تمام شده جی تی 4 ، کمی کمتر است.


منبع: CARMAGAZINE

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

زندگی آرزویی است که در زمان حال ، به داشتن آن فکر می کنیم. آرزوها را بزرگتر کنیم تا داشته هایمان بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات

راهنمای خرید

آموزش و ترفند

بهترین اپلیکیشن ها

لینک های مفید

برای دانلود دوره کامل هک حرفه ای موبایل ، کلیک کنید