مخفی کردن برنامه ها در آیفون . چگونه برنامه و عکس را در آیفون اپل مخفی کنیم

گاهی نیاز می‌شود که عکس ، برنامه، پیام، فایل و یا سایر موارد را در گوشی آیفون مخفی کنیم. در ادامه مخفی کردن برنامه ها در آیفون را آموزش می‌دهیم و نشان خواهیم داد که چطور فایل، عکس، برنامه و پیام را در آیفون اپل پنهان کنیم.

از عرضه نسخه iOS 12 ، اپل راهکار جدیدی برای محدود کردن برنامه ها در نظر گرفته است. این قابلیت Screen Time نام دارد. البته مخفی کردن برنامه ها در آیفون از این طریق کمی دشوار است اما به‌طورکلی چگونگی پنهان‌سازی برنامه ها و فایل را در آیفون اپل از این طریق آموزش خواهیم داد.

چگونه برنامه ها را در آیفون اپل مخفی کنیم

دلایل زیادی برای پنهان‌سازی برنامه روی گوشی آیفون وجود دارد تا یک کاربر بتواند امنیت گوشی شخصی خود را در قبال دیگران حفظ کند. البته در مورد این که چرا می‌خواهید برنامه ها را مخفی کنیم صحبت نخواهیم کرد اما آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توان برنامه ها را در آیفون از نسخه iOS 12 به بعد مخفی کرد.

البته اگر شما می‌خواهید برنامه های خاص خود را از دسترس کودکان مخفی کنید، راهکار قوی‌تری نیاز خواهید داشت تا به‌طورکلی برنامه را از حالت نمایش دربیاورید.

Screen Time در سیستم عامل iOS 12

در نسخه iOS 12 ، با وارد شدن به بخش Setting->Screen Time اولین بخشی که مشاهده خواهید کرد میزان استفاده از گوشی در آن روز است و اطلاعات برنامه هایی که با آن‌ها کارکرده‌اید را به شما نشان خواهد داد. اگر هر برنامه را لمس کنید، اطلاعات دقیق از میزان مصرف شما به دست می‌دهد.

Screen Time ابزار خوبی برای رفع اعتیاد به گوشی موبایل هوشمند است. اما این برنامه زمانی قدرت‌نمایی می‌کند که وارد بخش محدود کردن برنامه ها، iCloud و رمز عبور Screen Time  شوید.

استفاده از قابلیت Downtime

 

نسخه‌های قدیمی‌تر iOS برنامه‌ای برای محدودیت سازی داشتند که Restrictions نام داشت و از طریق Settings و بخش General قابل‌دسترسی بود. هدف این برنامه جلوگیری از کاربر برای دیدن محتوای خاص روی گوشی و مخفی سازی برنامه های آیفون بود. البته به‌طورکلی این برنامه برای عدم دسترسی کودکان به برنامه ها و فایل‌های خاص استفاده می‌شود.

هدف Screen Time کمی متفاوت‌تر است. به این صورت که میزان زمان نمایش و کار با یک برنامه را محدود می‌کند. البته محتوا ، عکس و یا فایل و برنامه خاص را هم از دید کودکان پنهان خواهد کرد.

قابلیت Downtime اولین گزینه تنظیمات در Screen Time است و به شما اجازه می‌دهد تا زمان روشن ماندن صفحه نمایش را روی برنامه خاص تنظیم کنید. زمانی که این برنامه فعال باشد، اجازه دسترسی به برنامه هایی را که در این برنامه مورد تایید قرار نگرفته‌اند، نخواهید داشت.

محدودیت‌های Screen Time

 

البته از طریق این برنامه تمام اپلیکیشن ها را نمی‌توان محدود کرد و بر اساس دسته‌بندی‌های شبکه اجتماعی، بازی‌ها، شبکه و سرگرمی ، اپلیکیشن ها دسته‌بندی‌شده و برای محدودسازی نمایش داده می‌شوند. شما تنها می‌توانید از بین این گزینه‌ها یک دسته‌بندی را انتخاب کنید. به طور مثال می‌توانید تنظیم کنید که گوشی شما بیشتر از یک ساعت بازی اجرا نکند. زمانی که به میزان محدودیت برسد، گوشی به طور خودکار اعلان ارسال می‌کند.

برنامه های دارای مجوز

البته می‌توانید از طریق این برنامه روی گوشی آیفون اپل ، اپلیکیشن هایی را که می‌خواهید همواره بدون محدودیت در دسترس باشند، مشخص نمایید. به طور پیش‌فرض ، برنامه های اصلی گوشی در این لیست قرار می‌گیرند، بنابراین مشکلی پیش نخواهد آمد.


بیشتر بخوانید:


به علاوه این که می‌توانید از داخل فهرست نیز، برنامه های مشخص خود را انتخاب کنید و به سایر برنامه های دارای مجوز اضافه نمایید.

مخفی کردن برنامه ها و محتوا در آیفون

 

این بخش از اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد تا بیشترین میزان کنترل را روی برنامه هایی که می‌خواهید ، داشته باشید.

در بخش iTunes & app Store Purchase می‌توانید کاربران را از اضافه کردن و یا پاک کردن برنامه ها منع کنید. همچنین پرداخت درون برنامه‌ای را نیز می‌توانید از این بخش محدود نمایید.

بخش Allowed apps به شما اجازه می‌دهد تا برنامه های خاصی را که می‌خواهید محدودیت نداشته باشند در این قسمت مشخص نمایید.

Content Restrictions نیز این قابلیت را فراهم می‌کند تا محتوا خاص یا اپلیکیشن خاص را در اپ استور یا iTunes Store مخفی کنید. همچنین در این بخش می‌توانید وب‌سایت‌هایی را که دارای محدودیت سنی هستند مشخص کرده و حتی کاربران را برای جست‌وجوی موارد خاص روی مرورگر گوشی محدود می‌کند.

در آخر نیز بخش Privacy، این قسمت را در بخش تنظیمات نیز قبلا دیده بودیم و حالا به Screen Time تغییر مکان داده است. این بخش به شما اجازه می‌دهد تا اطلاعت شخصی ، برنامه های شخصی، مکان، اطلاعات تماس و عکس‌ها را مدیریت نمایید.

منبع: MAKEUSEOF

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

زندگی آرزویی است که در زمان حال ، به داشتن آن فکر می کنیم. آرزوها را بزرگتر کنیم تا داشته هایمان بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات

راهنمای خرید

آموزش و ترفند

بهترین اپلیکیشن ها

لینک های مفید

برای دانلود دوره کامل هک حرفه ای موبایل ، کلیک کنید