نسخه بتا گوگل کروم برای اندروید با امکان ذخیره عمر باتری بیشتر عرضه شد

نسخه بتا گوگل کروم برای اندروید

نسخه بتا گوگل کروم به تازگی برای اندروید عرضه شد. این نسخه امکانات زیادی به همراه دارد که از جمله آن می توان به افزایش بهره وری و بالا بردن عمر باتری اشاره کرد.

عرضه نسخه بتا گوگل کروم برای اندروید

دقیقا چند روز پیش ، گوگل کروم نسخه 75 خود را برای گوشی های اندرویدی عرضه کرد که مهمترین به روز رسانی موجود روی آن سیستم مدیریت رمز عبور بود که به کاربران اجازه می داد تا بتوانند رمز عبور های خاص و قوی تر را به آسانی بسازند و برای موارد مختلف مورد استفاده قرار دهند. این نسخه همچنین شامل دارک مود نیز می شد که سه گزینه اضافی نیز با آن همراه شده بود.

تنظیمات پیش فرض روی نسخه 75 گوگل کروم به این نرم افزار اجازه می داد که برای ذخیره سازی باتری بیشتر به حالت لایت مد برود. لایت مد بخشی بود تا میزان نمایش پیکسل های روشن را در زمان اجرا گوگل کروم اندروید به حد اقل میزان ممکن برساند و دارک مد نیز بالعکس آن بود.

امکانات نسخه بتا گوگل کروم

حالا نسخه بتا گوگل کروم برای اندروید با آپدیت جدید نسخه 76 عرضه شده که شامل امکانات بسیاری نیز هست. از جمله این امکانات می توان به پشتیبانی از LazyLoading اشاره کرد، این قابلیت به کاربران اجازه می دهد که تا زمانی که به پایین صفحه وبسایت اسکرول نکرده اند، عکس های پایین تر لود نشود و همین مساله باعث می شود تا سرعت لود وب پیج ها افزایش پیدا کند و میزان حجم داده استفاده شده نیز پایین بیاید.گوگل در مورد این مساله بیان کرد که تا زمانی که ویووپورت مورد نظر روی گوگل کروم به یک آستانه مشخص اسکرول شود، آن زمان تصاویر LazyLoad شده، بارگزاری می شوند. این فاصله به فاکتورهای زیادی مرتبط می شود که به طور مثال می توان به سرعت اینترنت اشاره کرد.

گوگل در ادامه اعلام کرد که استفاده از این تکنیک برای نسخه بتا گوگل کروم می تواند باعث کاهش حجم مصرفی دیتا کاربران شده و عمر باتری گوشی را نیز افزایش دهد. در ادامه منابع کمتری مصرف می شوند و زمان پردازش نیز پایین می آید.

همچنین امکانات جدیدی نیز در این به روز رسانی عرضه شده که می توان دارک مد بهینه را یکی از این امکانات نامید. دارک مد بهینه، زمانی کروم را به دارک مد می برد که وبسایت مورد نظر، دارک مد را پشتیبانی کند. همچنین در گوشه بالا سمت راست نیز تصویر پروفایل کاربر در گوگل نیز نمایش داده می شود.

منبع: PhoneArena

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

زندگی آرزویی است که در زمان حال ، به داشتن آن فکر می کنیم. آرزوها را بزرگتر کنیم تا داشته هایمان بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات

راهنمای خرید

آموزش و ترفند

بهترین اپلیکیشن ها

لینک های مفید

برای دانلود دوره کامل هک حرفه ای موبایل ، کلیک کنید