8 روش برای هک شدن پیام های واتساپ شما

راه های هک واتساپ

8 روش برای هک شدن پیام های واتساپ شما. چگونه پیام های واتساپ شما هک می شوند و روش های جلوگیری از آن چگونه است.

8 روش برای هک شدن پیام های واتساپ شما

8 روش برای هک شدن پیام های واتساپ شما

راه های هک واتساپ

درمورد روش های هک شدن پیام واتساپ شما باید بگوییم که فکر می کنید رمزگذاری پیام های واتساپ آنرا ایمن می کند؟ در این مقاله چندین روش برای هک شدن پیام هایتان را مشاهده می کنید.

واتساپ یک برنامه پیامر سان محبوب و با کاربردی آسان است. این اپلیکیشن دارای چندین ویژگی امنیتی همانند رمز گذاری انتها به انتها بمنظور پرایوت نگه داشتن پیام هاست. با این حال, هک کردن واتساپ می تواند حریم خصوصی پیام ها و مخاطبین شما را به خطر بیندازد.

در اینجا 8 روش که به چه صورت واتساپ شما هک می شود را مشاهده می کنید.

همچنین می توانید مطالبی را نیز در مورد نحوه زمانبندی پیام ها در واتساپ, آموزش نصب دو واتساپ در گوشی اندروید و آیفون و نحوه انتقال چت واتساپ به تلگرام را مشاهده کنید.

1. اجرای کد از راه دور از طریق GIF

راه های هک واتساپ

درمورد روش های هک شدن پیام واتساپ شما باید بگوییم که در اکتبر 2019, محقق امنیتی Awakened, آسیب پذیریی را در واتساپ آشکار کرد که به هکرها اجازه می داد تا از طریق یک GIF کنترل این اپلیکیشن را بدست گیرند. زمانیکه در واتساپ گالری را بمنظور مشاهده عکس ها باز می کنیم این اپلیکیشن روی تصاویر فرایندی را انجام می دهد که براختی می توان آنرا هک کرد.

وقتیکه چنین اتفاقی می افتد, اپلیکیشن GIF را بمنظور نشان دادن پیش نمایش فایل, تجزیه و تحلیل می کند. فایل های GIF به این دلیل که دارای فریم های رمز گذاری شده هستند, فایل های خاصی هستند. این بدین معنی است که کد می تواند در تصاویر مخفی شود.

اگر هکر قصد ارسال GIF مخربی را داشته باشد, می تواند کل تاریخچه GIF کاربر را به خطر بیندازد. هکرها قادر به این هستند تا ببینند کاربر به چه شخصی پیام را ارسال کرده است و چه چیزهای به هم گفته اند. همچنین آنها می توانند فایل ها, عکس ها و ویدئوهایی که کاربر در اپلیکیشن واتساپ ارسال کرده است را مشاهده کنند.

این آسیب می تواند نسخه های واتساپ را تا 2.19.230 در اندروید 8.1 و 9 تحت تأثیر قرار داد. خوشبختانه, Awakened این آسیب پذیری را با مسئولیت پذیری فاش کرد و فیس بوک که صاحب واتساپ است, این مشکل را برطرف کرد. بمنظور در امان ماندن از این مشکل, باید واتساپ خود را به نسخه 2.19.244 و یا بالاتر ارتقا دهید.

2. حمله تماس صوتی Pegasus

راه های هک واتساپ

آسیب پذیری دیگری که در اوایل سال 2019 کشف شد Pegasus voice call hack بود.

این هجوم ترسناک به کاربران اجازه می دهد تا با قرار دادن تماس صوتی واتساپ به هدف خود, به دستگاه دسترسی پیدا کنند. حتی اگر دستگاه پاسخ تماس را ندهد, این هجوم می تواند موثر باشد. و هدف ممکن است که متوجه نشود که بدافزار بر روی دستگاهش نصب شده است.

انجام این کار توسط روشی با نام buffer overflow و یا سرریز بافر شناخته می شود. این جایی است که یک حمله عمداً کد زیادی را در یک بافر کوچک قرار می دهد تا سرریز شود و کدی را در مکانی که امکان دسترسی به آن را ندارد بنویسد. هنگامی که هکر بتواند کدی را در مکانی که باید ایمن باشد اجرا کند, می تواند اقدامات مخربی را انجام دهد.

این حمله و یا هجوم جاسوس افزار قدیمی و شناخته شده ای با نام Pegasus را نصب می کند. انجام این کار باعث می شود تا هکرها اطلاعات را در تماس های گوشی, پیام ها, عکس ها و ویدئوها جمع آوری کنند. حتی به آنها امکان می دهد دوربین ها و میکروفون های دستگاه ها را برای ضبط کردن فعال کنند.

این آسیب پذیری در دستگاه های اندروید, iOS, Windows 10 Mobile و دستگاه های Tizen اعمال شده است. این مورد توسط شرکت اسرائیلی NSO Group مورد استفاده قرار گرفت که به جاسوسی از کارمندان عفو ​​بین الملل و دیگر فعالان حقوق بشر متهم شده است. پس از انتشار خبر هک, واتساپ به روز شد تا از این حمله در امان بماند.

اگر نسخه واتساپ 2.19.134 و یا قبل تر از آن را در اندروید و یا نسخه 2.19.51 و یا قبل تر را در iOS در اختیار دارید, باید فورا آنرا بروز کنید.

3. حملات مهندسی اجتماعی

راه های هک واتساپ

درمورد روش های هک شدن پیام واتساپ شما باید بگوییم که روش دیگری که واتساپ از طریق آن می تواند آسیب پذیر شود از طریق حملات مهندسی اجتماعی است. اینها از روانشناسی انسان برای سرقت اطلاعات یا انتشار اطلاعات غلط سوء استفاده می کنند.

یک شرکت امنیتی با نام Check Point Research یکی از حملات با نام FakeApp را فاش کرد. این عمل این امکان را به افراد می دهد تا از ویژگی نقل قول در گپ گروهی سوء استفاده کنند و متن پاسخ شخص دیگر را تغییر دهند. اساساً, هکرها می توانند اظهارات جعلی را تنظیم کنند که اینگونه به نظر رسد که از سوی دیگر کاربران قانونی باشد.

محققین می تواند این کار را با رمزگشایی مکالمات واتساپ انجام دهند. انجام این کار به آنها امکان مشاهده اطلاعاتی که مابین نسخه موبایل و نسخه تحت وب رد و بدل می شود را می دهد.

و از اینجا, آنها می توانند ارزش ها را را در گپ های گروهی تغییر دهند. سپس آنها می توانند افراد دیگر را جعل کنند و پیام هایی را ارسال کنند که به نظر می رسد از طرف آنها است. آنها همچنین می توانند متن پاسخ ها را تغییر دهند.

انجام این کار می تواند به روش های نگران کننده ای برای انتشار کلاهبرداری یا اخبار جعلی مورد استفاده قرار گیرد. بر طبق گزارش ZNet ,حتی اگر این آسیب پذیری در سال 2018 فاش شده باشد, در زمان سخنرانی محققان در کنفرانس Black Hat در لاس وگاس هنوز اصلاح نشده بود.

4. Media File Jacking

راه های هک واتساپ

Media File Jacking و یا سرقت فایل های رسانه ای هم واتساپ و هم تلگرام را تحت تاثیر قرار می دهد. این حمله و یا سرقت از روشی که برنامه ها فایل های رسانه ای مانند عکس یا فیلم را دریافت می کنند و آن فایل ها را در حافظه خارجی دستگاه می نویسند, بهره می برد.

این حمله با نصب بدافزار مخفیی در داخل اپلیکیشن به ظاهر بی خطری شروع می شود. سپس فایل های ورودی به تلگرام و یا واتساپ را تحت نظر قرار می دهد. زمانیکه فایل جدید وارد این اپلیکیشن ها شد, بدافزار قادر به تغییر فایل اصلی به فایلی جعلی است. Symantec, شرکتی که این مسئله را کشف کرد, اظهار کرد که این بدافزار می تواند از مردم سوء استفاده کند و اخبار جعلیی را به انتشار بگذارد.

راه حلی برای این مسئله وجود دارد. در واتساپ در قسمت Settings باید به Chat Settings بروید. سپس باید آپشن Save to Gallery را پیدا کنید و مطمئن شوید که روی حالت Off تنظیم شده است. انجام این کار شما را از آسیب محافظت می کند. با این حال, رفع یک مشکل واقعی نیاز به توسعه دهندگان برنامه ها بمنظور تغییر نحوه مدیریت برنامه ها در پرونده های رسانه ای در آینده دارد.

5. فیس بوک قادر به جاسوسی در چت های واتساپ است

راه های هک واتساپ

درمورد روش های هک شدن پیام واتساپ شما باید بگوییم که در یک blog post, واتساپ اظهار کرد که به این خاطر که از رمز گذاری انتها به انتها بهره می برد, غیر ممکن است که فیس بوک بتواند محتوای واتساپ را بخواند:

زمانیکه شما و افرادی که پیام را به آنها ارسال می کنید از آخرین نسخه واتساپ استفاده می کنند, پیام های شما بصورت دیفالت رمزگذاری می شوند, که بدین معنی است که شما تنها افرادی هستید که می توانید این پیام ها را بخوانید. حتی زمانیکه در ماه های پیش رو با فیس بوک هماهنگ تر می شوید, پیام های رمز گذاری شده شما پرایوت خواهند ماند و هیچ شخص دیگری قادر به خواندن آنها نیست. نه واتساپ, نه فیس بوک و نه هیچ شخص دیگری.

با این حال, طبق گفته Gregorio Zanon, که یک توسعه دهنده است, این کاملاً درست نیست. اینکه واتساپ از رمزگذاری انتها به انتها استفاده می کند به معنای خصوصی بودن همه پیام ها نیست. در سیستم عاملی مانند iOS 8 و بالاتر, برنامه ها می توانند به پرونده ها در فضای مشترک دسترسی داشته باشند.

هر دو اپلیکیشن فیس بوک و یا واتساپ از یک فضای مشترک در دستگاه ها استفاده می کنند. اگرچه چت ها هنگام ارسال رمزگذاری می شوند, اما لزوماً در دستگاه اصلی رمزگذاری نمی شوند. این بدین معنی است که اپلیکیشن فیس بوک بطور بالقوه می تواند اطلاعات را از اپلیکیشن واتساپ کپی کند.

واضح تر اینکه, هیچ مدرکی دال بر اینکه فیس بوک از فضای مشترکی برای مشاهده پیام های مشترک پرایوت استفاده می کند وجود ندارد. اما پتانسیل انجام چنین کاری وجود دارد. پیام های شما حتی با رمزگذاری انتها به انتها ممکن است از دید همه بیننده فیس بوک خصوصی نباشد.

6. اپلیکیشن های غیر بومی پولی

راه های هک واتساپ

تعجب خواهید کرد که چه تعداد برنامه قانونی پولی در بازار ظاهر شده اند که صرفاً برای هک سیستم های ایمن وجود دارند. این می تواند توسط شرکت های بزرگ انجام شود که دست در دست هم با رژیم های ظالم کار می کنند تا فعالان و روزنامه نگاران را هدف قرار دهند؛ یا توسط مجرمان اینترنتی, قصد دارند اطلاعات شخصی شما را بدست آورند.

اپلیکیشن هایی همانند Spyzie و mSPY براحتی می توانند با هک کردن حساب شما در واتساپ اطلاعات پرایوت شما را به سرقت ببرند.

تمام کاری که باید انجام دهید خرید, نصب و فعال کردن آن بر روی گوشی هدف است. در آخر,می توانید آرام بنشینید و از طریق مرورگر وب به داشبورد برنامه خود متصل شوید, و اطلاعات خصوصی واتساپ مانند پیام ها ، مخاطبین ، وضعیت و غیره را جستجو کنید. اما پر واضح است که ما به افرادی که واقعاً این کار را می کنند توصیه نمی کنیم!

7. کلون های جعلی واتساپ

راه های هک واتساپ

درمورد روش های هک شدن پیام واتساپ شما باید بگوییم که استفاده از کلون های وب جعلی برای نصب بدافزارها یک استراتژی قدیمی هک کردن است که هنوز توسط بسیاری از هکرها در سراسر دنیا انجام می شود. بمنظور هک کردن حساب واتساپ شما, یک مهاجم در ابتدا سعی می کند تا کلونی از واتساپ را نصب کند که بسیار شبیه به نسخه اصلی واتساپ است.

تاکتیک هک اکنون برای ورود به سیستم های اندرویدی نیز به کار گرفته شده است. به عنوان مثال از کلاهبرداری WhatsApp Pink استفاده کنید. یک کلون از واتساپ اصلی, ادعا می کند که پس زمینه استاندارد واتساپ سبز را به صورتی تغییر می دهد. در اینجا نحوه کار آن آورده شده است.

یک کاربر غیر مشکوک پیوندی را برای بارگیری برنامه WhatsApp Pink برای تغییر رنگ پس زمینه برنامه خود دریافت می کند. و حتی اگر واقعاً رنگ پس زمینه برنامه شما را به صورتی تغییر می دهد به محض نصب برنامه, شروع به جمع آوری اطلاعات می کند نه فقط از واتساپ بلکه از هر چیز دیگری که در تلفن شما ذخیره شده است.

8. واتساپ وب

راه های هک واتساپ

واتساپ وب یک ابزار مرتب و دقیق برای افرادی است که قصد دارند تا بیشتر وقتشان را صرف استفاده از کامپیوتر کنند. این سهولت دسترسی را برای چنین کاربران واتساپی فراهم می کند, زیرا آنها مجبور نیستند تلفن خود را بارها و بارها برای پیام رسانی بردارند. صفحه بزرگ و صفحه کلید, تجربه کاربری بهتری را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

با این حال دانستن این نکته مهم است. همانطور که نسخه وب مفید است, می توان از آن برای هک کردن چت های واتساپ استفاده کرد. این خطر هنگامی ایجاد می شود که از واتساپ وب در کامپیوتر شخص دیگری استفاده می کنید.

بنابراین اگر صاحب کامپیوتر هنگام ورود به سیستم کادر Keep me log in in را انتخاب کرده باشد, حساب واتساپ شما حتی پس از بستن مرورگر به سیستم باقی خواهد ماند.

سپس صاحب کامپیوتر بدون مشکل زیادی می تواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند.

می توانید از انجام این کار با اطمینان حاصل کردن از اینکه قبل از اینکه خارج شوید از واتساپ وب خارج شده اید جلوگیری کنید. اما همانطور که گفته می شود پیشگیری بهتر از درمان است. بهترین روش این است که از استفاده غیر از کامپیوتر شخصی خود برای نسخه واتساپ وب به طور کلی خودداری کنید.

در واتساپ از مسائل امنیتی آگاه باشید

بمنظور اینکه بیشتر بدانید که آیا واتساپ ایمن است یا خیر نیاز به افزایش اطلاعات خود در مورد تهدیدات امنیتی واتساپ دارید.

اینها تنها چند مورد از نحوه هک شدن واتساپ بود. در حالی که برخی از این مسائل از زمان افشای آنها پچ شده اند, برخی دیگر این کار را نکرده اند, بنابراین هوشیاری مهم است.

منبع: MAKEUSEOF.COM

 

 

 

 

 


        
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

زندگی آرزویی است که در زمان حال ، به داشتن آن فکر می کنیم. آرزوها را بزرگتر کنیم تا داشته هایمان بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات

راهنمای خرید

آموزش و ترفند

بهترین اپلیکیشن ها

لینک های مفید

برای دانلود دوره کامل هک حرفه ای موبایل ، کلیک کنید