دوربین گوشی هواوی پی 40 پرو به یک لنز پریسکوپی با بزرگنمایی 10X مجهز می شود

دوربین گوشی هواوی پی 40 پرو

به نظر می‌رسد که دوربین گوشی هواوی پی 40 پرو یکی از بهترین دوربین گوشی‌های سال 2020 به لنز پریسکوپی با میزان بزرگنمایی 10X اپتیک مجهز باشد. با این حساب باید انتظار داشته باشیم که برای اولین بار یک گوشی هوشمند شبیه به دوربین DSLR در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

گوشی هواوی پی 40 پرو یکی از اصلی‌ترین رقبای گوشی گلکسی اس 11 پلاس سامسونگ خواهد بود. این دو گوشی در سال 2020 برای گرفتن رتبه اول از نظر دوربین گوشی هوشمند رقابت خواهند کرد. از آنجایی که گوشی گلکسی اس 11 پلاس به لنز پریسکوپی با بزرگنمایی اپتیک 5 برابر مجهز می‌شود بنابراین با تجهیز دوربین گوشی هواوی p40 پرو به همین لنز اما با بزرگنمایی 10 برابر می‌توان انتظار داشت که هواوی بتواند سامسونگ را در سال 2020 در این رقابت شکست دهد.

سوال اینجاست که چطور می‌توان از یک لنز کوچک ، بزرگنمایی 10 برابر اپتیک به دست آورد. ترکیب منشور و دو آینده درون لنز دوربین می‌توان این سیستم را ایجاد کند. روی گوشی هواوی پی 30 پرو یک لنز با بزرگنمایی اپتیک 5 برابر وجود داشت که در آن تنها یک منشور دیده می‌شد. اما با اضافه کردن دو آینده می‌توان این بزرگنمایی را به 10 برابر رساند.


بیشتر بخوانید:


دوربین گوشی هواوی پی 40 پرو

با این حساب دوربین گوشی هواوی  p40 پرو می‌تواند تصاویر با بزرگنمایی واقعی 10 برابر را در کیفیت 8 مگاپیکسل عکس‌برداری کند. دیافراگم در این لنز یک عدد خیره کننده f/4.0 خواهد بود.

در سوی دیگر گوشی هواوی p40 ساده نیز به لنز پریسکوپی مجهز می‌شود اما بزرگنمایی اپتیکی آن تنها 5 برابر است.

ابتدا باید گوشی گلکسی اس 11 پلاس سامسونگ عرضه شده و پس از آن در اسفندماه سال 98 منتظر عرضه گوشی هواوی پی 40 پرو باشیم تا بتوانیم یک مقایسه بزرگ را بین هر دو گوشی از نظر کیفیت دوربین و لنزها انجام دهیم. به نظر شما کدام گوشی با کیفیت‌تر و بهتر خواهد بود؟ گلکسی اس 11 پلاس سامسونگ یا هواوی پی 40 پرو؟

گوشی هواوی پی 40 پرو به 12 گیگابایت رم ، 512 گیگابایت حافظه داخلی، پردازنده کایرین 990 پلاس و صفحه نمایش 6.9 اینچی مجهز خواهد شد.

منبع: GSMARENA

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

زندگی آرزویی است که در زمان حال ، به داشتن آن فکر می کنیم. آرزوها را بزرگتر کنیم تا داشته هایمان بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات

راهنمای خرید

آموزش و ترفند

بهترین اپلیکیشن ها

لینک های مفید

برای دانلود دوره کامل هک حرفه ای موبایل ، کلیک کنید