نحوه عیب یابی کامپیوتر با ChatGPT

نحوه عیب یابی کامپیوتر با ChatGPT

ChatGPT فوق العاده مفید است، اما آیا می تواند عیب کامپیوتر شما را تشخیص دهد؟ در این مقاله نحوه نحوه عیب یابی کامپیوتر با ChatGPT آوزده شده است.

نحوه عیب یابی کامپیوتر با ChatGPT

نحوه عیب یابی کامپیوتر با ChatGPT

نکات کلیدی

 • عیب یابی یک کامپیوتر شکسته با توانایی ChatGPT برای جستجو و ادغام اطلاعات آنلاین در دستورالعمل های مختصر آسان تر می شود.
 • ChatGPT می تواند راه حل هایی برای مشکلات رایج کامپیوتر مانند خرابی راه اندازی و عملکرد کند ارائه دهد، اما برخی از پیشنهادات ممکن است معقول ترین نباشند.
 • تعمیر صفحه آبی کامپیوتر با ChatGPT ممکن است برای راه حل های دقیق تر به تحقیق و راهنمایی بیشتر از راهنماهای نوشته شده توسط انسان نیاز داشته باشد.
از زمان راه‌اندازی آن در نوامبر ۲۰۲۲، ChatGPT دنیای آنلاین را تحت تأثیر قرار داده است. چت بات به ظاهر دانای کل برای ایجاد محتوا، ارائه پشتیبانی از مشتری و حتی فریب دادن افراد واقعی استفاده می شود. اما ChatGPT کاربردهای بسیار بیشتری نسبت به آن دارد و دانشی دارد که شما را از طریق مشکلات مربوط به کامپیوتر شما در هنگام خرابی راهنمایی می کند.

بنابراین، چگونه می توانید از ChatGPT برای حل مشکلات کامپیوتر خود استفاده کنید؟

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از ChatGPT در مک

نحوه عیب یابی کامپیوتر با ChatGPT

عیب یابی یک کامپیوتر خراب اغلب شامل جستجوها و فرو رفتن در صفحات راهنما و پست های انجمن می شود که ممکن است زمان بر باشد. خوشبختانه، با این حال، اتفاقاً ChatGPT در جستجوی اطلاعات آنلاین متخصص است. حتی می‌تواند آن را در مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های تلفیقی و مختصر ارائه کند.

برای نشان دادن توانایی ChatGPT در عیب یابی مشکلات کامپیوتر ، از ChatGPT-3.5 برای حل پنج مورد از رایج ترین مشکلات کامپیوتر که کاربران با آن مواجه هستند، استفاده خواهیم کرد. ChatGPT-3.5 نسخه رایگان ابزار مولد هوش مصنوعی است، به این معنی که هر کسی می تواند آن را امتحان کند.

به ChatGPT بروید و یا وارد شوید یا یک حساب کاربری رایگان بسازید اگر قبلاً ندارید. از اینجا می‌توانید با ChatGPT-3.5 صحبت کنید و از او بپرسید که چگونه کامپیوتر خود را تعمیر کند. ما از ChatGPT برای رفع سه مشکل رایج سخت افزار کامپیوتر استفاده کرده ایم. با این حال، این تنها بخشی از آن است و محدوده ChatGPT و نحوه اعمال آن را در دستگاه خود نشان می دهد.

1. نحوه تعمیر کامپیوتری که با ChatGPT شروع نمی شود

چه در یک حلقه راه‌اندازی گیر کرده باشد، روشن شود اما راه‌اندازی نشود یا اصلاً شروع نشود، بسیاری از مشکلات می‌توانند باعث خرابی راه‌اندازی کامپیوتر شوند. در این صورت، کامپیوتر ما روشن نمی شود زیرا کلید منبع تغذیه خاموش است.

حل این مسئله برای انسان آسان است، اما ChatGPT چقدر سریع پاسخ صحیح را به ما می دهد؟ بیایید به چت ربات رایگان ChatGPT 3.5 OpenAI بگوییم “کامپیوتر من شروع نمی شود”.

ChatGPT عیب‌یابی رایانه‌ای که راه‌اندازی نمی‌شود

همانطور که از نتایج می بینید، ChatGPT شبکه نسبتاً گسترده ای را در مورد عیب یابی کامپیوتر ایجاد می کند. این چیز بدی نیست و همه پیشنهاداتی که ارائه کرده است ارزشمند است. آنها حتی به ترتیب معقول ارائه شده اند.

در مورد مشکل ما، ChatGPT در اینجا کاملاً خوش شانس بوده و با اولین پیشنهاد خود مشکل را حل کرده است. اما اگر چیز پیچیده تری برای حل کردن داشته باشد چه؟

2. چگونه یک کامپیوتر کند را با ChatGPT تعمیر کنیم

کامپیوتری که کند می‌شود تقریباً به اندازه کامپیوتری که راه‌اندازی نمی‌شود بد است و در تلاش برای تکمیل کارهای روزانه‌تان باعث ناامیدی بی‌پایان می‌شود. سخت افزار معیوب، درایوهای تکه تکه شده، بدافزارها و مشکلات مختلف دیگر می توانند باعث کندی کامپیوتر شوند.

در این حالت، کامپیوتر ما به کندی کار می کند زیرا قدیمی است و به خوبی از آن نگهداری نمی شود. چندین مرحله وجود دارد که می‌توانید برای بهبود سرعت کامپیوتر قدیمی انجام دهید، اما برای دریافت نتایج مرتبط باید در مورد ChatGPT بیشتر از آخرین درخواست ما صحبت کنید.

بیایید سعی کنیم “چگونه می توانم یک کامپیوتر قدیمی را سریعتر کنم؟” با ChatGPT 3.5 Chatbot OpenAI تا ببینید چقدر خوب عمل می کند.

ChatGPT پاسخ کند عیب یابی رایانه شخصی

یک بار دیگر، ChatGPT لیستی از راه حل ها را برای مشکل ما ارائه می دهد، و این به ما بستگی دارد که ارزیابی کنیم که آنها چقدر خوب کار می کنند. مانند قبل، ChatGPT در شناسایی برخی از دلایل کلیدی کندی کامپیوتر ها به خوبی عمل کرده است، اما پیشنهاداتی نیز ارائه کرده است که چندان معقول نیستند.

به عنوان مثال، نصب مجدد کامل سیستم عامل می تواند یک کامپیوتر قدیمی را سریعتر کند. این به دلیل مشکلات ترکیبی است، مانند درایوهای تکه تکه و بارهای برنامه‌هایی که در هنگام راه‌اندازی اجرا می‌شوند، اما شما می‌توانید این مشکلات را بدون شروع تازه حل کنید. در واقع، ChatGPT پیشنهادات زیادی به شما ارائه کرده است که باید نیاز به چنین اقداماتی را کاهش دهد.

غیرمنطقی است که انتظار داشته باشیم ChatGPT بتواند این مورد را تصحیح کند، اما نشان می دهد که هنگام پیروی از توصیه های یک ربات چت هوش مصنوعی باید کمی مراقب باشید. ارتقای سخت افزار، تمیز کردن دستگاه، و بسیاری از پیشنهادات دیگر در صورتی که کامپیوتر شما کند است ارزش امتحان کردن را دارد.

ChatGPT برای سوالاتی مانند این عالی است. این می‌تواند به شما اعلان‌هایی بدهد که هرگز فکرش را هم نمی‌کردید، زمانی که مشکلاتی در کاهش سرعت رایانه شخصی خود دارید که از آن بی‌خبر هستید، بسیار واضح‌تر می‌شود .

3. چگونه صفحه آبی کامپیوتر را با ChatGPT تعمیر کنیم

در حالی که آنها مانند گذشته ترسناک نیستند، مقابله با صفحه‌ نمایش‌ های آبی دشوار است و زمانی که به طور مکرر اتفاق می‌افتند باعث ناامیدی زیادی می‌شوند. بسیاری از مشکلات می توانند باعث خرابی صفحه آبی شوند، اما همیشه یک کد خطا برای یافتن راه حل دریافت نمی کنید.

ChatGPT صفحه آبی را بدون کد خطا رفع می کند

از ChatGPT پرسیده شد، “چگونه کامپیوتری را که غربالگری آبی را حفظ می کند، تعمیر کنم؟” فهرست بلندبالایی از راه حل های کلی به دست خواهد آمد. معمولاً یادداشت و تحقیق در مورد کد خطای ارائه شده با صفحه آبی را به همراه طیف وسیعی از راه حل های دیگر که تا حد زیادی مفید هستند، پیشنهاد می کند.

یکی از راه حل های رایج ChatGPT برای صفحه های آبی، نصب مجدد سیستم عامل است. این نیز بهترین راه حل در مورد غربالگری آبی نیست، اما اگر مشکل نرم افزاری باعث خطا شود، می تواند کمک کند.

اگر صفحه آبی شما با کد خطا همراه باشد، تشخیص اینکه چه مشکلی در دستگاه وجود دارد، بسیار آسان تر خواهید بود. شما می توانید لیستی از کدهای خطای BSOD را در سرتاسر وب بیابید که 0xC0000218 به عنوان مثال خوبی است. این خطا تنها زمانی نشان می دهد که ویندوز نتواند فایل رجیستری مورد نیاز خود را بارگیری کند.

آیا ChatGPT می تواند یک کد خطای خاص صفحه آبی را برطرف کند؟

بیایید ببینیم که آیا ChatGPT می‌تواند با پرسیدن «چگونه یک کامپیوتر با کد خطای صفحه آبی 0xC0000218 را برطرف کنم؟»، چگونه این مشکل را برطرف کند؟

ChatGPT با کد خطای صفحه آبی

همانطور که می بینید، ChatGPT معنی کد خطا را می داند. با وجود این، راه‌حل‌هایی که پیشنهاد می‌کند، مراحل عیب‌یابی نسبتاً استاندارد باقی می‌مانند و در مقایسه با سؤالات مشابه، تفاوت‌های ظریفی ندارند.

اگر راهنمایی درستی نداشته باشید، رفع خطاهای صفحه آبی چالش برانگیز است. در کنار استفاده از ChatGPT، خواندن یک راهنمای واقعی نوشته شده توسط انسان برای حل صفحه آبی در ویندوز برای کمک به شما در این فرآیند بسیار ارزشمند است.

آیا می توانید کامپیوتر خراب را با ChatGPT تعمیر کنید؟

همانطور که می بینید، ChatGPT یک ابزار قدرتمند است، اما تلاش می کند تا فراتر از پاسخ دادن به درخواست های عیب یابی ساده عمل کند. این بدان معنا نیست که برای مشاغلی مانند این مفید نیست، و راه‌های زیادی برای استفاده از ChatGPT وجود دارد تا در هنگام خرابی کامپیوتر به شما کمک کند.

یکی از اولین قدم ها این است که مطمئن شوید ChatGPT را به عنوان یک دستیار به جای پشتیبانی فنی اختصاصی می بینید. می تواند شما را راهنمایی کند و در برخی موارد به شما در یافتن پاسخ های صحیح کمک کند، اما نمی تواند مستقیماً مشکلات را برای شما حل کند.

هنگام پرسیدن سوالات ChatGPT باید چندین نکته را در نظر داشته باشید.

 • مختصر باشید : ChatGPT همیشه با درخواست هایی که تمام اطلاعات مرتبط را در کمترین کلمه ممکن شامل می شود بهترین کار را انجام می دهد.
 • خاص باشید : اگر می خواهید پاسخ های خاصی پیدا کنید از درخواست های مبهم خودداری کنید.
 • صبور باشید : ChatGPT یک پاسخ جدید به هر درخواست ایجاد می کند، حتی اگر دو درخواست یکسان باشند. اگر نتوانید آنچه را که از ChatGPT می خواهید به دست آورید، این کار باعث می شود که صبور باشید و چندین درخواست را امتحان کنید.
 • تحقیقات اضافی انجام دهید : تمام اعتماد خود را به ChatGPT نکنید. در مورد پیشنهاداتی که ارائه می دهد تحقیق کنید تا مطمئن شوید که برای مشکل کامپیوتر شما کاربرد دارند.

همچنین ارزش آن را دارد که ChatGPT را برای تعمیر کامپیوتر درخواست کنید، سپس به انجمن‌های معمولی سخت‌افزار کامپیوتر برگردید تا قبل از اجرای پیشنهاد، صحت آنچه را گفته است بررسی کنید.

از ChatGPT به عنوان دستیار سخت افزار کامپیوتر خود استفاده کنید نه مربی خود

ChatGPT با گذشت زمان بهبود می یابد و این بدان معناست که توانایی آن در حل مشکلات کامپیوتری فقط بهتر می شود. این ربات چت هوش مصنوعی می‌تواند به شما کمک کند وقتی یک کامپیوتر خراب را به درستی استفاده می‌کنید، آن را تعمیر کنید، اما همچنان باید تمام کارهای واقعی را انجام دهید.

مانند بسیاری از کاربردهای ChatGPT، داشتن حتی درک دقیق از آنچه باید پرسید و نحوه تفسیر نتایج ChatGPT برای موفقیت بسیار حیاتی است.

منبع: MAKEUSEOF.COM

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

زندگی آرزویی است که در زمان حال ، به داشتن آن فکر می کنیم. آرزوها را بزرگتر کنیم تا داشته هایمان بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات

راهنمای خرید

آموزش و ترفند

بهترین اپلیکیشن ها

لینک های مفید

برای دانلود دوره کامل هک حرفه ای موبایل ، کلیک کنید